איך למצוא קבלן אינסטלציה מקצועי?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מעטות הן הפעמים שבהן אנו כלקוחות פרטיים נזדקק לשירותיו של קבלן אינסטלציה, ועם זאת, כאשר השלב הזה מגיע – הרי שרצוי שנעשה זאת על הצד הטוב ביותר.

קבלני אינסטלציה עשויים להידרש עבור מגוון רחב של תרחישים לרבות שיפוץ מקיף וכולל של תשתיות הבית, דרך בניית בית חדש באופן פרטי ועד להקמתם של פסיליטיז שונים שיכולים להצריך את ביסוסן של תשתיות דוגמת בריכת מים.

מהו קבלן אינסטלציה?

נתייחס לרגע אל המשוואה הטבעית שתעלה בראשנו – אינסטלטור או מול קבלן שעושה באינסטלציה. מלבד העובדה שבשני המקרים מדובר בביוב ותשתיות, הרי שהעיסוקים לכשעצמם הם שונים בתכלית.

אינסטלטורים עוסקים בצנרת הבית לרבות פיצוצי מים שמתרחשים מאחורי קירות הבית, עליית מפלס הביוב בבית, סתימות בשירותים ובכיור, דוד מים תקול וכיוצא בכך. לעומתם, הרי שקבלני אינסטלציה עוסקים בתשתיות העמוקות יותר ובנושאים מורכבים המצריכים התייחסות הנדסית. כך לדוגמה, הקמתה של תשתית נכונה עבור בניית בריכה בחצר, הינה עבודה הנדסית המצריכה שינוע של צוותים מקצועיים, כמו גם כלים הנדסיים כבדים, ציוד ועוד. לעומת זאת, אינסטלטור רגיל יכול להגיע עם הציוד שלו במנשא יד ולטפל בבעיה בקלות ובפשטות.

חשוב לדעת שתחום הקבלנות מצריך ידיעה מקצועית של ענפי ההנדסה, לרבות קריאת תכניות עסקיות וביצוע תכנון מדויק המצריך ניהול פרויקטים מורכבים.

רישום בפנקס הקבלנים

אחד מן הדברים המרכזיים שאליהם נדרשים קבלני אינסטלציה הוא רישום בפנקס הקבלנים. בכל קבלן אינסטלציה שתמצאו, מומלץ לגשת אל האתר הבא:

http://www.moch.gov.il/rasham_hakablanim/Pages/pinkas_hakablanim.aspx

באתר זה תוכלו לערוך חיפוש קצרצר שיאפשר לכם להבין אם אכן מדובר בקבלן רשום או לא. באם מדובר בקבלן אינסטלציה שאיננו רשום בפנקס הקבלנים, הרי שהוא מבצע עבירה על החוק, והרי שלכם אין את האסמכתא שאכן מדובר באיש מקצוע שינהג על פי כל הכללים והסטנדרטים הנדרשים כחוק. זהו למעשה הצעד הראשון והחשוב ביותר שעליכם לעשות. אין לסמוך על מה שהקבלן מציג, אלא על מספר הרישיון ובדיקת הפרטים על-ידכם.

ניסיון מעשי

ניסיון מקצועי מדבר בעד עצמו, והוא יכול לתרום רבות להחלטתכם באם מדובר בקבלן אינסטלציה מקצועי או לא.

בררו אל מול איש המקצוע וגם דרך האתר שלו, אם הוא עוסק במגוון רחב של נושאים. ככל שהניסיון הוא רב יותר, כך המשמעות עבורכם היא שקט נפשי וידיעה שאתם אכן בידיים של איש מקצוע מסור.

מומלץ גם לבדוק המלצות ושיח שקיים ברשת. לצד האתר של קבלן האינסטלציה, רישמו את שמו במרשתת ובדקו מה אחרים אומרים. האם ישנן המלצות? או אולי דיס-המלצות על אותו איש מקצוע? תמיד אפשר למצוא גם ביקורות שליליות, אך הכל הוא עניין יחסי אל מול דברי השבח. כמו כן, בדקו אם קיים רישום משפטי מסויים או תיקים שונים שנפתחו לאור תקריות שונות ותלונות לקוחות.

 

כתבה זו הוגשה מטעם ישראל ידין קבלנות אינסטלציה

https://www.israel-yadin.co.il/

מודעות: