גורמים רבים משפיעים על בלאי החלפים ברכב- סוג החלפים, תכיפות השימוש ברכב, צורת השימוש ברכב ועוד. אחד מהמרכיבים המשפיעים ביותר על בלאי החלפים ברכב הינו מזג האוויר, ובישראל למזג האוויר השפעה אף גדולה יותר בתחום זה בשל החום הרב אשר החלפים סופגים במהלך השנה.

אז איך מזג האוויר הישראלי משפיע על בלאי החלפים ברכב?

  • צמיגים: הצמיגים הינם ככל הנראה החלק אשר הכי מושפע ממזג האוויר הישראלי החם. החום הרב במשך רוב השנה גורם לייבוש של הצמיגים ולהופעת חריצים מזעריים בהם. חריצים אלה גורמים לבריחת אוויר ולקריעת צמיגים בתדירות תכופה יותר מזאת המתרחשת במזג אוויר קריר יותר. כמו כן, החום מחמם את הכבישים, וגורם לשפשוף ושחיקה של הצמיגים אשר גם הם עלולים להוביל להתפוצצות צמיג, ולכן חשוב לבדוק את תקינות הצמיגים בתדירות גבוהה.
  • גומיות: גומיות לרכב מבצעות שלל תפקידים- בולמות זעזועים, עוזרות לאטום ועוד. תפקודו התקין של הרכב תלוי בגומיות אלה, ולכן יש לבדוק את תקינותם והבלאי שלהן באופן תדיר. גומיות אלה עשויות לעיתים מפלסטיק אשר אינו עמיד משמעותית לחום, ולכן נוטות להתייבש ולהישבר עם הזמן לאחר החשיפה הבלתי פוסקת לחום הישראלי, ויש להחליפן בתדירות גבוהה.
  • לוח השעונים וההגה: החלק החשוף ביותר לשמש ברכב הינו קדמת הרכב, אשר כוללת בין היתר את לוח השעונים וההגנה. בשל חשיפה ממושכת זו, הפלסטיק בלוח השעונים נוטה להתייבש ולהיסדק, והחומר המצפה את ההגה מתקלף בצורה מהירה יחסית. בכדי לשמור על מראה נעים ברכב עלינו לרכוש מוצרים המתאימים לטיפול בחשיפה ממושכת זו, או להחליף את הפלסטיק על לוח השעונים ואת כיסוי ההגה.

מזג האוויר הישראלי פוגע לנו בחלפים לרכב וגורם לבלאי מהיר שלהם

ישנם יתרונות רבים למזג האוויר הישראלי, אך בכל הנוגע לחלפים ברכב הוא נוהג לגרום לבלאי מהיר יותר שלהם ולאלץ אותנו להחליף חלקים מסוימים בתדירות גבוהה. חשוב שנהיה מודעים להשפעות מזג האוויר הישראלי על החלפים ברכב בכדי שנוכל לבדוק אותם בתדירות המתאימה.

דרג את המאמר