אילו סוגי פאות קיימות?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

בעבר היה אולי די פשוט להיכנס לחנות פאות, לבחור פאה ולרכוש אותה. היום מדובר בשוק שלם שמציע מגוון רחב של סוגי פאות, שנחלקים ביניהם על בסיס שורה של פרמטרים. מן הסתם, שמעתם בעבר את הביטויים פאה רפואית, פאה טבעית או פאה מלאכותית, ואלו הן אכן קטגוריות מרכזיות בעולם הפאות, אבל גם את הקטגוריות הללו ניתן לסווג לעוד הרבה תתי קטגוריות בהתאם לפרמטרים השונים שמאפיינים את תהליך ייצור הפאה ועל כך נעמוד בשורות הבאות.

בסיס הפאה

בסיס הפאה הוא למעשה הרשת שעליה נשזרים סיבי השיער לייצור הפאה. רשת זאת יכולה להיות רשת סינטטית המיוצרת מחומרים סינטטיים שונים, והיא יכולה להיות עשויה בד תחרה עדין ונעים למגע. לכל אחד מסוגי הבסיסים הללו יתרונות וחסרונות סביב מידת האווריריות של הפאה, נוחות המגע שלה עם עור הקרקפת, החוזק שלה וכן הלאה. אז ישנן פאות שמבוססות על רשת סינטטית וישנן אחרות שמבוססות על תחרה, אבל ישנן גם כאלה שמבוססות על שילובים שונים של השתיים, כשלמשל מרכז הפה יהיה עשוי רשת סינטטית והשוליים יהיו עשויים תחרה כדי להשיג את קו השיער הטבעי יותר.

סיבי השיער

סיבי השיער מהווים מרכיב מפתח נוסף בייצור פאות. ככלל ישנם סיבים סינטטיים וסיבים טבעיים. סיבים סינטטיים מיוצרים מחומרים סינטטיים זולים ולכן גם מוזילים מאוד את עלות הפאה. יחד עם זאת, סיבים אלה אינם שורדים לזמן רב והם גם מאוד רגישים לחום. סיבים טבעיים, קרי סיבי שיער אדם אמיתי הם סיבים שמעניקים את המראה הטבעי ביותר לפאה, אך נהנים מתוחלת חיים נמוכה עוד יותר מאשר סיבים סינטטיים. סוגים שונים של סיבים גם משפיעים על היכולת לעצב את השיער, לצבוע אותו ולהשיג את המראה הטבעי של קו שיער טבעי.

בחירת פאה בצורה מושכלת

כאשר אתן ניגשות למשימה של בחירת פאה, אתן רוצות קודם כל להגיע לחנות פאות מקצועית ולבחון את כל האפשרויות העומדות בפניכן. כפי שאמרנו קודם לכן, ישנם סוגים רבים של פאות, שמבוססים גם על הבדלים בין רכיבי המפתח של הפאה וגם על שילובים שונים במינונים שונים בין הרכיבים הללו. צפיפות השזירה, שיטת השזירה, עובי סיבי השיער – כל אלה משפיעים על מחיר הפאה, אך גם על המראה שלה. כדאי תחילה להיכנס לחנות מקצועית, לבדוק מהן האפשרויות ואז לבחון כיצד אתן מתאימות לעצמכן פאה איכותית, אסתטית ונוחה במסגרת התקציב שעומד לרשותכן.

מודעות: