איתור נזילות גשם

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

גשם, עד כמה שהוא מבורך הוא גם יכול להוות מטרד במידה והוא מצליח לחדור אלינו לתוך חלל הבית. הגשם עלול לחדור דרך סדקים בקירות הבית שלנו ולעיתים בלי שנדע מאין. על מנת שנצליח לאטום את חלל הבית, המשרד או כל חלל אחר, בטרם יתחיל הגשם לדלוף ולחלחל פנימה ולגרום לנזק לקירות, לחלל ואפילו לבריאות שלנו, יש לאתר חריצים וסדקים מבעוד מועד ולמנוע נזילות צפויות לפני העונה הגשומה.

איך מאתרים נזילות?

במידה ויש חשש לנזילות חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מהימן שידע מיד לאתר את מקור הנזילה ולאטום את החלל היטב בטרם יתחיל לרדת גשם. הוא יעשה שימוש באמצעות כלים וציוד מיוחד שמסייע באיתור נזילות בקירות, בתקרות ובמחיצות של הקיר ועל ידי מכשירים ייחודים ומתקדמים יאתר כל נזילה שחבויה במקומות שלא נגלים לעין. כמו נזילה שיכולה להיות באזור הרצפות, בקיר מאחורי הארון או על הגג או בכל מקום, יצליח איש מקצוע מנוסה להגיע אליה ולפתור את הבעיה.

מהן הסכנות הכרוכות בנזילות?

אחת מהסכנות בכל חלל היא נזילה שיכולה להגיע ולזלוג לקיר החיצוני. ואם לא נעשה כלום עם  הנזילה, הסכנה עלולה להחריף ולהשפיע על המתגוררים במבנה. הסכנות במצב כזה בעיקר בריאותיות, נזילה עלולה ליצור עובש אשר מזמין טפילים לבית והוא מסוכן ביותר לנשימה לרבות בקרב ילדים ומבוגרים. כמו כן, נזילה עלולה לגרום לבית להישאר קר ויהיה כמעט בלתי אפשרי לחמם אותו בימים קרים, מה שיכול לגרום לאנשים לחלות. כמו כן, בנוסף גם המבנה עצמו נמצא בסיכון, לאובדן של ריהוט ורכוש בשל הנזילה שעלולה להרוס את כל התכולה שקיימת בחלל.

השפעת הנזילות על חוזק המבנה

הרבה בתים בישראל בנויים מחומרים עמידים, אך בנוסף לכך, כל נזילה שלא מטופלת בזמן יכולה לפורר את הקירות הכי עמידים שיש. הקירות יקבלו לחות ויתחילו להירקב ועם הזמן להפוך את החלל למקום שלא מאפשר מגורים. איתור נזילות גשם בזמן וטיפול בנזילה יאפשר לחזור לשגרה וימנע סכנת קריסה.

מודעות: