איתור נזילות מים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

טיפים עבור איתור נזילות מים

במידה ויש לכם נזילת מים בתוך הבית, אין ספק שמדובר על צרה של ממש. הצרה הזו היא כפולה: מצד אחד, מתחילה רטיבות בתוך הקירות ובשאר רכיבי הבית, מה שגורר אחריו טיפולים ושיפוצים. מעבר לכך, אם הנזילות לא נראית לעין, אזי הבעיה מגיעה מהכיוון הפיננסי. אפשר שיש נזילות כבר חודשיים, ואתם לא תגלו אותה עד שתקבלו את חשבון המים, שיראה על הוצאה מוגזמת. במצבים הללו, חשוב מאד לבצע איתור נזילות מים אופן יעיל במיוחד. אז איך אפשר לאתר את הנזילות באופן מוצלח? ריכזנו עבורכם כמה טיפים לאיתור יעיל ומוצלח של הנזילות, גם באמצעות הכלים הביתיים שיש לכם.

כך תאתרו את הנזילות

  • סגירת הברזים ובדיקת המונה – הבדיקה הראשונית ובסיסית צריכה להתבצע מול מונה המים של הדירה שלכם. בבית פרטי זה יותר קל, ואם אתם גרים בבניין משותף – אתרו את המונה הפרטי שלכם. יש לסגור את כל הברזים בבית. שימו לב שאף ברז לא פתוח ולו במקצת. זה זמן טוב אגב לראות אם יש ברז כלשהו שמטפטף – כי אפשר שזה מקור הנזילה שלכם. לאחר שמוודאים שכל הברזים סגורים היטב, ואף טיפה לא יורדת, הולכים ורואים מה המונה מראה. מחכים כחמש דקות, ולאחר מכן מסתכלים שוב על המונה – יש לשים לב האם הוא זז, ובמידה והוא אכן זז – באיזו רמה הייתה תזוזה. זה כבר יעזור לכם להבין, האם אכן יש נזילה.
  • בדיקת הלילה – עוד בדיקה של איתור נזילות מים שכדאי לבצע, היא בדיקת הלילה. לפני שהולכים לישון, רואים מה מונה המים מראה. כשקמים בבוקר מסתכלים שוב – ורושמים האם המונה זז, ואם כן עד כמה. בדיקה זו נחשבת לעתים יעילה יותר, שכן היא יכולה להראות תוצאות לטווח הארוך, והיא מראה לנו האם זו באמת נזילה רצינית. אם התזוזה היא מינימלית, אולי הבעיה היא אחרת.
  • חיבור שעון לחץ מים – כדי לבצע איתור נזילות מים באופן ספציפי למקורות השונים, ניתן לחבר אליהם שעון לחץ מים. אופן הבדיקה הוא כזה. מכבים את הברז הראשי שליד המונה שקשור לדירה או לבית שלכם. בתוך הבית מחברים את שעון לחץ המים למקור אפשרי לנזילה – כמו ברז במטבח. אם אכן יש נזילה, לחץ המים ירד (הסיבה לכך היא שבמידה ואין נזילה, המים שנותרים במערכת נותרים בלחץ קבוע. אם יש נזילה, הם יורדים אט אט מהמערכת, והלחץ יורד).

ומתי פונים לגורם מקצועי?

ציינו עבורכם כמה דרכים לבצע איתור נזילות מים באופן עצמאי, בעלויות נמוכות מאד. אבל מה קורה אם הבנתם שיש נזילות מסוימת, אבל אתם לא בטוחים מה מקורה – ובוודאי לא בטוחים איך לטפל בה? כאן כבר חשוב ליצור קשר עם גורם מקצועי ומנוסה בתחום. אנשי המקצוע מגיעים עם ציוד מקצועי לאיתור נזילות, כך שהם יזהו במדויק את מקור הנזילה, וכמובן יטפלו בה במהירות.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});