בבית חכם אלה הדברים הקטנים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

המעבר לבית חכם מביא עמו לא מעט התלבטויות באשר לאופיו של הפרויקט. ישנן דרכים שונות באמצעותן ניתן להמיר את הבית לבית המבוסס על חשמל חכם כאשר חלקן מצריכות שינוי מקיף ומלא של מערכות החשמל. שינוי זה נהוג לבצע כאשר הבית נתון לשיפוץ כולל. לעומת זאת, בית חכם יכול גם להתבטא במכשורים מסוימים שמומרים באופן פרטני. גם זו דרך נהוגה והיא אף פופולרית יותר בקרב כל מי שאיננו מעוניין בשיפוץ כולל או בהקצאת משאבים כספיים רבים לצורך הפרויקט.

במקרים אלו, ניתן למצוא מגוון רחב של פיצ'רים המקלים על היום יום ואף משפרים את איכות חיינו מן הקצה אל הקצה.

מפסק חכם לדוד

דוד שמש הוא דוגמה נהדרת לשימוש נחוץ וחשוב של בית חכם. בעזרת דוד שמש חכם אנו יכולים לשלוט בחימום המים שלנו ובימים קרים ניתן אף להחליט להדליק את הדוד החשמלי עוד בטרם יצאנו מן העבודה. בדרך הזו נגיע חזרה לביתנו כאשר המקלחת החמה רק מצפה לבואנו.

אפילו הקומקום!

איך חיבור לבית חכם מביא עמו גם מגוון רחב של שימושים קטנים ונפלאים. כך למשל אפשר לחבר גם את הקומקום שבמטבח אל מפסק חכם וכך נרתיח לעצמנו מים עוד טרם הגענו הביתה. אפשר אף לכוון מערכת אוטומטית שתדע בדיוק מתי להרתיח את הקומקום. אם אתם אנשים שמתקשים לקום בבוקר, אז הרי שלפחות ימתינו לכם מים רותחים כדי שישר תוכלו להכין את הקפה!

כיום ניתן למצוא מגוון חברות המספקות שירותי בית חכם בדרכים שונות ומתוחכמות. באפשרותכם לבחור את אופיו של הפרויקט על פי תקציבכם כאשר שינוי כולל של מערכת החשמל הוא הדרך העדיפה אך היקרה ושינוי נקודתי הוא אמנם פחות מומלץ אך הוא בהחלט יכול להשיג את מבוקשכם באופן פרטני.

מודעות: