אוכל. אוכל הוא ההנאה הגדולה ביותר בחיים והוא אחד מהכוחות המאחדים ביותר בין אנשים, במיוחד בין אנשים בעלי קשר משפחתי. האוכל הופך את המטבח למרכז הבית, ללוקיישן החשוב ביותר, ולמקום שבו אנחנו מבלים המון ומייצרים גם לא מעט פסולת. איך נוכל להפוך את המטבח שלנו למתקדם ולירוק ביותר במזרח התיכון? יש לא מעט גאדג'טים שיכולים לסייע לנו במלאכה!

מקרר משוכלל חסכוני בחשמל – מאוד מומלץ בשעת קניית מקרר לעשות השוואה בין נתוני תווית האנרגיה של מספר סוגי מקררים. תווית האנרגיה הזו מוצמדת לכל מקרר או מקפיא המשווקים בארץ. דירוג האנרגיה על התווית נע בין A ל-G. ככל שהדירוג גבוה יותר ומתקרב לאות A, יעילות צריכת האנרגיה גבוהה יותר. הצבע אגב של הדרגה משתנה בין אדום לירוק |(G – הדרגה הנמוכה ביותר המותרת על פי החוק במדינה). אל תתפשרו על מקרר או מקפיא שהם פחות מדרגות A או B.

מתקן למחזור מים אפורים – המתקן מאפשר תהליך של שימוש חוזר במים שאינם מי ביוב (המים ששימשו אותנו במקלחות למשל וגם במטבח) לטובת שימושים אחרים בבית כמו השקיית הגינה. בארץ המתקנים הללו עדיין נדירים בבתים אבל המחסור במים עוד יביא אותם בהמוניהם אל הצרכן הפרטי. חכו ותראו!
משמר מזון בוואקום – המכשיר עוטף את האוכל בשקיות ווקום (רב פעמיות כמובן) ואוטם אותו לחלוטין. כך האוכל ניתן לאכילה למשך זמן רב יותר ולא נזרק סתם כך לפח.

חסכמים –  זה הגאדג'ט הכי פשוט שיש ובכל זאת הכי מתבקש בבית ידידותי לסביבה – פשוט מרכיבים על הברזים בבית וחוסכים בצריכת המים.

עציץ סולארי – מה רע בקצת אווירה ירוקה במטבח וביצירת אנרגיה תוך כדי? מעצבת אמריקאית ששמה ויויאן מולר עיצבה גאדג'ט אקולוגי שנראה כמו עציץ ביתי. מדובר למעשה במתקן סולארי שניתן להשתמש בו לשם הטענת הטלפון הנייד. עלי העץ קולטים את אנרגיית השמש ומטעינים באנרגיה המומרת את הטלפון הנייד שמחובר אל העציץ. 10 שעות שמש יספיקו בהחלט כדי להטעין את המכשיר.

מכונת קפה סולארית – אי אפשר בלי קפה, נכון? לאחר שתכניסו הביתה מכונת קפה סולארית לא תדעו איך יכולתם בלעדיה כל החיים. המכונה פותחה על ידי המעצב גאן הו לי ואמורה לצאת בשנה הקרובה לשוק. בראש המכשיר מותקן פאנל סולארי שקולט את קרני השמש ומטעין את הסלולה של המכונה. על גבי המסך מופיעה כמות האנרגיה השמורה בו ואם היא מספיקה כדי להרתיח את המים ולהכין קפה, המכונה תכין בשבילכם את ההפוך האהוב עליכם. קפה שמוגש לכם באהבה ירוקה!

טוחן אשפה – פעם רק מתי מעט התקינו בביתם מכשיר הנקרא טוחן אשפה. היום ניתן למצוא אותו ביותר ויותר בתים בישראל ובעולם, ולא במקרה. יותר ויותר אנשים רוצים להיפטר בצורה ידידותית יותר ממשהו לא ידידותי בכלל – אשפה רטובה, מסריחה ומגעילולה. כמה קל ופשוט להשליך את שאריות המזון למיניהן אל תוך הטוחן שכמצופה משמו טוחן עד דק את כל האשפה ומזרים אותה החוצה אל מערכת הביוב. קיימים בשוק שפע של מכשירים אבל רובם קלים מאוד להתקנה ומתאימים לרוב המטבחים. בין אם אתם עצלנים או פשוט בעלי מודעות ירוקה, כדאי לכם לשקול לרכוש אחד כזה בהזדמנות הראשונה.

דרג את המאמר