איזה גודל של כרטיס ביקור אתם צריכים?

בבואכם להדפיס לעצמכם כרטיס ביקור, יש להניח שאחת שאלות הראשונות שישאלו אתכם בבית הדפוס, תהיה באשר לגודל שלו. כאן כמובן אתם תשאלו את עצמכם, איזה גודל של כרטיס ביקור אתם צריכים? אולי ימליצו לכם על הגודל הסטנדרטי (עליו נסביר בהמשך), אך חשוב להכיר גדלים נוספים וצורות נוספות של כרטיסי ביקור. בשורה התחתונה, גודל של כרטיס ביקור משפיע מאד על האופי שלו, ומכאן גם משקף על העסק שלכם, ויש תמיד לקחת זאת בחשבון.

גודל של כרטיס ביקור – אז מהם הגדלים האפשריים?

  • הגודל הסטנדרטי – ברוב המקרים, גודל של כרטיס ביקור הוא של 5 ס"מ לאורך על 9 ס"מ לרוב. זהו הגודל המקובל בישראל, בהתאם לגודל הארנקים אשר נפוץ פה. מדבור למעשה על הגודל המקסימלי שמתאים לארנק של הישראלי הממוצע, כך שהכרטיס יוכל להיכנס לאחד מכיסי הארנק ולהישמר שם היטב. בגודל זה אפשר להדפיס את לוגו החברה, את שמכם, תפקיד, ודרכים ליצחרת קשר בצורה ברורה ובולטת לעין.
  • חצי ס"מ פחות – בחלק מבתי הדפוס יש אפשרות להזמנה של גודל מעט יותר קטן, של 4.5 ס"מ לאורך על 8.5 ס"מ לרוחב. יש להבין שבגודל זה הכרטיס הוא בעיקר נמוך יותר באופן משמעותי ונראה ארוך יותר (ירידה של חצי ס"מ משפיעה בעיקר על האורך שהוא מלכתחילה קטן יותר). יש שפוט כרטיסי ביקור, שעבורם גודל זה הוא מחמיא יותר.
  • ריבוע קטן – מי שמחפש גודל של כרטיס ביקור שיהיה מקורי במיוחד, יוכל לבחור את גודל הריבוע של 5 על 5. גודל זה מתאים מאד לכרטיסי ביקור מיוחדים של עסקים יוצאי דופן שמצטיינים במקוריות וביצירתיות. שימו לב שמשרד רואי חשבון אולי לא צריך גודל של כרטיס ביקור מסוג כזה – אבל משרד של מעצבים גרפיים בהחלט כן!

הגודל משקף הכל

אם כן, גודל של כרטיס ביקור יכול לשקף לא פעם את האופי של העסק או הארגון שלכם, ולכן חשוב מאד להתייחס לכך – ולחשוב האם אתם זקוקים לגודל שמשקף סטנדרטיות ומקצועיות, או משהו מקורי ושונה.

דרג את המאמר