גיזום עצים גבוהים הוא עבודה למקצוענים בלבד

עץ גבוה שענפיו מתפתחים לכל עבר הוא מצד אחד דבר יפה ומרשים שחשוב להענקת צל, אך מצד שני עלול להיות מדובר בסכנה בטיחותית. כדי למנוע בעיות של נפילת ענפים וכדי לשפר את המראה והבריאות של עץ גבוה, חשוב לבצע עבורו גיזום מקצועי. אם אתם תוהים מדוע לא ניתן לבצע גיזום עצים גבוהים לבד, חשוב שתבינו כי מדובר בעבודה מסוכנת שמתבצעת בגובה. רק לחברת גיזום מקצועית יהיו כלים שישמרו על בטיחות העובדים והעוברים והשבים בעת הגיזום. מעבר לכך, לרוב לגננים מקצועיים יהיה ידע רחב וחשוב בנושא בוטניקה, כך שרק הם יידעו באמת מה טוב עבור העץ.

גיזום מקצועי של עצים גבוהים

על מה חברת הגיזום צריכה להקפיד בעת גיזום עץ גבוה?

יש מספר דברים שיש להקפיד עליהם בעת גיזום עצים גבוהים:

  • עבודה בטיחותית – שמירה על בטיחות בעת גיזום עצים גבוהים היא שם המשחק. כאשר רוצים לגזום עץ גבוה, לרוב לא משתמשים בסולם, אלא בבמות הרמה מיוחדות שמיועדות לשאת אנשים. חברת הגיזום צריכה להקפיד על שימוש במתקני הרמה בטיחותיים ואיכותיים ולאחזקה שוטפת שלהם. יש גם לשמור על בטיחות הסביבה ולהרחיק ממנה אנשים בעת גיזום העץ.
  • כריתת ענפים שעלולים ליפול – אחת מהמטרות שיש להשיג כאשר גוזמים עצים גבוהים היא מניעת נפילה של ענפים. לכן, כאשר מבוצע הגיזום, חברת הגיזום צריכה לכרות את כל הענפים העלולים ליפול עקב משקל עודף וחוזק נמוך.
  • שמירה על בריאות העץ – לא כל גיזום של עץ יהיה בריא עבורו. חברת הגיזום צריכה להקפיד על גיזום שמצד אחד ישאיר ענפים בריאים על העץ ויאפשר להם להתפתח ומצד שני יסלק ענפים מזיקים. בעת הגיזום חשוב גם שיוסרו ענפים שמסתירים את אור השמש משאר העץ, כיוון שאור השמש הוא הכרחי לשמירה על רעננות העץ.

מה מסמן על חברת גיזום איכותית?

חברה איכותית תעניק לעץ מראה רענן תוך הקפדה מלאה על בטיחות. לחברה איכותית מוכרחה להיות תעודת גוזם ממשרד החקלאות. בנוסף, לחברה טובה יהיה תיעוד של עבודות עבר שהיא ביצעה, כך שתוכלו לראות שעבודתה מקצועית.

דרג את המאמר