גיזום שיחים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

רבים בוחרים לשתול בגינת ביתם שיחים, אשר דורשים תחזוקה קבועה לאורך השנה

שתילת שיחים הינה דרך נהדרת לשפר בצורה משמעותית את מראה הגינה שלנו, לתחם את הבית וכן ליהנות מצמחים ייחודים הצומחים לנו בחצר. מגוון השיחים הרחב המתאפשר לשתילה מאפשר כיום לכל אחד לבחור את השיחים המתאימים לו ביותר מבחינת מראה, צבעים, סגנון ועוד. ללא תלות בסוג השיחה שבחרנו, בין אם מדובר בשיחי תבלין או שיחי נוי, כלל השיחים דורשים תחזוקה מתמדת מסיבות רבות, כאשר רוב העבודה מתמקדת בגיזום שיחים.

אז מדוע חשוב להקפיד על גיזום שיחים וכיצד הוא תורם לנו?

  • מראה השיח: בראש ובראשונה, גיזום שיחים נועד בכדי לשמור על מראהו היפה והמעוצב של השיח. כיום רבים בוחרים לגזום את שיחיהם בצורה מעוצבת, למשל מרובעת, מעוגלת או אף צורות מורכבות יותר כגון צורות של בעלי חיים, ובכדי לשמור על המראה המעוצב והייחודי יש לגזום את השיח לעיתים קרובות.
  • בריאות הצמח: ענפים שבורים, עלים יבשים וכן נזקים רבים אחרים הנגרמים לצמח עלולים להוביל להרג איטי או מהיר שלו. רוב הנזק שצמחים סופגים, בייחוד שיחים אשר הינם בעלי בסיס עבה וחזק, הינו בחלקים המרוחקים יותר שלו- כלומר החלקים שאנו גוזמים בעת טיפוח השיחים. כאשר אנו גוזמים את החלקים שנהרסו, אנו מונעים מהם להשפיע על שאר הצמח, ובכך בעצם מאפשרים לו להמשיך ולצמוח בצורה בריאה.
  • מניעת התקבצות מזיקים: שיחים מהווים מוקד משיכה לחרקים רבים, היות והם יכולים להתחבא בקלות בין ענפיהם הסבוכים ואף להקים בינם קנים. למרות האמור, בכדי שחרקים יתקבצו על שיח הוא צריך לגדול ללא הפרעות. גיזום מתמיד של שיחים מונע את צמיחתם הפראית המושכת חרקים ובכך מונע הצטברות של חרקים מסוגים שונים בגינה.

ניתן לראות כי ישנם יתרונות רבים לגיזום שיחים אשר רלוונטיים לכל גינה ולכל סוג שיח

גיזום שיחים לעיתים קרובות מאפשר לנו לשמור על בריאות הצמח וניקיון הגינה, והוא רלוונטי לכל סוג שיח שנבחר לשתול- שיחי נוי, שיחים עונתיים, שיחי תבלין ועוד, ולכן חשוב להקפיד על גיזום קבוע של כל שיחי הגינה.

מודעות: