גמילה מסמים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מהם השלבים של גמילה מסמים בתחילת הדרך?

סיכויי ההצלחה של כל תהליך גמילה, נקבעים על פי שורה של פרמטרים כמו סוג ההתמכרות הספציפי, השלב בו פונה המכור לצורך קבלת טיפול גמילה מתאים, השאלה האם פנה המכור מרצונו וביוזמתו או שעשה זאת בלחץ חיצוני וכן הלאה. כל אלה יכולים להשפיע על תהליך הגמילה, על פרק הזמן שיידרש להשלמתו ועל התוצאות הסופיות שלו. כאשר מדובר בהתמכרות לסמים, הרי שהתהליך של גמילה מסמים תלוי מאוד בסוג הסמים אליהם מכור המטופל והאם הוא הובא למכון נניח בצו בית משפט או מתוך בחירה חופשית שלו וביוזמתו הוא.

גמילה מסמים בתחילת הדרך

אחרי שאמרנו את כל זה, ההסתברות הגבוהה ביותר להצלחת תהליך גמילה מסמים מתקיימת עבור מכורים שמגיעים לקבלת טיפול גמילה בשלבים הראשונים של ההתמכרות. בשלבים אלה בדרך כלל נעשה שימוש בסוגי סמים קלים יותר והמינונים הם גם נמוכים יותר. ככל שעובר הזמן, עובר המכור לסמים קשים יותר ולמינונים גבוהים יותר, מה שהופך את הגמילה לתהליך מורכב יותר. בהתאם לכך, אם אתם מזהים סממנים של התמכרות לסמים אצל קרוב משפחה, או שאתם עצמכם חוששים שאתם מתחילים להתמכר לסוג סם מסוים, חשוב מאוד שאת הפניה למכון הגמילה תבצעו כמה שיותר מוקדם מבלי להתמהמה.

שלבי הגמילה בתחילת הדרך

ככלל, כל תהליך גמילה הוא תהליך שמגובש באופן אישי למטופל הספציפי. ישנם מכורים שייאלצו לשהות בבידוד בפרקי זמן שונים של הטיפול וישנם אחרים שיוכלו לשהות עם אנשים אחרים. ישנם מכורים שלאורך תהליך הגמילה יסופקו להם תחליפי סם בעוד לאחרים לא יינתנו כל תחליפים. ככלל, בתחילת הדרך, גמילה מסמים היא מאוד חד משמעית והמטרה שלה היא לחתוך בבת אחת את כל הגישה לסמים. מאחר וההתמכרות היא קלה יחסית בשלבים הראשונים, הרי שגם הקושי לעמוד בגזירה הוא קל יחסית, ובאומרנו קל אנחנו מבינים בהחלט שאין שום דבר קל בתהליך, אבל באופן יחסי להתמכרויות של שנים, עדיין מדובר בתהליך קל יותר ופשוט יותר.

איך זה נראה בפועל?

בפועל, ייכנס המטופל למכון גמילה בו ישהה על בסיס קבוע ורציף. במכון ניתן להבטיח כי למכור אין שום גישה לסמים וכי יש שליטה מלאה בהתנהלותו היומיומית. לאורך תהליך ההתמכרות, ישולב המטופל במגוון רחב של פעילויות שיסייעו לו להתנתק מהמחשבות על הסם ולהרגיל את גופו לאורח חיים בריא יותר ובכלל זה פעילויות ספורט, שחייה, משחק, שיחה, בילוי וכדומה, לרבות תזונה בריאה ומלאה ומעל הכל – נתק מוחלט מסמים ומחומרים ממכרים דומים.

מודעות: