יש תקופה אחת בשנה בה אנחנו מרשים לעצמנו לעגל פינות ולשחרר את הרסן. כל המשפחה יושבת סביב השולחן, המטעמים מהילדות מדיפים ריחות נפלאים, הקינוחים, העוגות… קשה להתאפק. הבטלה והחופשה גורמים לנו קצת לשכוח את השגרה, וככה אנחנו מוצאים את עצמנו אחרי החגים עם כמה קילוגרמים עודפים.

אין שום דבר רע בלשחרר את הרסן מדי פעם. זה טבעי ונורמאלי ולפעמים גם עוזר לחזור לשגרה הישנה עם אנרגיות מחודשות. אז איך באמת חוזרים לשגרה ומאיזה טעויות מומלץ להימנע? הכנו לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעלות בחזרה על המסלול:

התעלמו ממה שקרה והתחילו מההתחלה – אל תפצו על הימים שאכלתם הרבה בצום פתאומי ואל תכסחו את הגוף בפעילותאינטנסיבית מדי. יש לחזור לשגרה שהייתם מורגלים אליה או להתחיל מאפס, תלוי בכושר שלכם.

אל תשתמשו במונח "דיאטה" – "אחרי החגים נתחיל דיאטה" הוא משפט שכולנו אמרנו בשנה זו או אחרת, אבל למעשה זוהי הטעות הנפוצה ביותר. אחרי החגים יש לטפח אורח חיים בו נמשיך באופן יומיומי ועם תזונה נכונה. לא דיאטה חד פעמית שאחריה בדרך כלל עולים את כל המשקל בחזרה.

התחילו היום ולא מחר – הירשמו לחדר כושר, עשו קניות של אוכל בריא, בנו לעצמכם תפריט ותכנית אימונים ובעצם הכינו את הקרקע ואת עצמכם שהיום זה היום. מה שנדחה למחר, סופו להידחות בעוד יום ובעוד יום ובעוד יום…
הפכו את הדרך החדשה לדרך מהנה – אל תסתכלו על השגרה החדשה כפרויקט מבאס שחובה עליכם לעשותו, אלא כמשהו מהנה, חדש, מפתיע ומרענן.

אל תירשמו לחדר כושר אם אתם לא נהנים מזה, מצאו פעילות ספורטיבית שכיף לכם לעשות: שחיה, ריצה, אירובי, פילאטיס. גם התזונה החדשה לא צריכה להיות מבאסת, יש מגוון מאכלים בריאים וטעימים: דייסות מפנקות, ירקות מאודים, קציצות ירק ועוד המון!

פנקו את עצמכם מדי פעם – גם הגוף וגם הנפש צריכים מדי פעם שינוי אווירה. פנקו את עצמכם לפעמים. אפשר לאכול משהו שבדרך כלל אתם אוסרים על עצמכם, ליהנות מארוחה טובה או לוותר על האימון היומי.

נצלו הזדמנויות אקראיות לפעילות ספורטיבית – אפשר לחנות את הרכב במרחק מה מהעבודה, דבר שיחייב אתכם ללכת קצת ברגל, או לעלות במדרגות במקום במעלית. אפשר לשלב ספורט עם הילדים ולצאת לטיול אופניים ביחד או סתם ללכת ברגל במקום לנסוע בתחבורה ציבורית.

והכי חשוב, הבריאות – אל תשכחו שמטרת העל היא לא לרדת במשקל, אלא לחיות באופן מאוזן ובריא. עושים זאת על ידי פעילות גופנית, שתיית מים מרובה ותזונה נכונה. אם נקפיד על שלושת החוקים הללו, נחיה גם בריא וגם נרד במשקל.

בהצלחה!

דרג את המאמר