זכאות לאזרח ותיק וקשישים להשתתפות בתשלום עבור חברת סיעוד

אנו נעשה סדר במאמר בכל עניין גמלת הסיעוד והזכאויות השונות ונאיר נקודות מהותיות:

מהי גמלת סיעוד?

גמלת סיעוד ניתנת לאזרח אשר נזקק לטיפול סיעודי וזאת לאחר הגשת טפסים לביטוח הלאומי שבסופם מגיע נציג לבחינת מצבו של האזרח הנזקק. לאחר הבדיקה נקבעות נקודות זכות המתורגמות למספר שעות שבועיות להן נזקק האזרח לטיפול סיעודי הכולל עזרה בפעולות היומיומיות. הגמלה תתורגם לכסף באם נזקק האזרח לטיפול סיעודי של 24 שעות על ידי מטפל סיעודי שהוא עובד זר.

מהי חברת סיעוד?

חברת סיעוד היא חברה שמתווכת בין מטפלים סיעודיים לבין אנשים הזקוקים להם לסיוע בפעולות היומיומיות הטרוויאליות (הלבשה, רחצה, ניידות, השגחה, נטילת תרופות וכו') על פי כמות שעות שנקבעה לאדם הנזקק לטיפול סיעודי ואשר הוכרה ואושרה בגמלת הסיעוד. חברת הסיעוד מעניקה לזכאי גמלת סיעוד את שירות הטיפול הסיעודי בפועל.. המטפל הסיעודי יגיע אל ביתו של המטופל למספר שעות שבועיות.

מהו תאגיד?

התאגיד הינו חברה פרטית העוסקת ביבוא, תיווך והשמה של מטפלים סיעודיים זרים. התאגיד מתווך בין העובדים הזרים לקשישים הנזקקים לטיפול סיעודי 24 שעות ביממה. גמלת הסיעוד מתורגמת לכסף ומועברת ישירות למטפל הסיעודי.

מה ההבדל, אם כן, בין תאגיד לחברות סיעוד?

התאגיד יעסוק בהבאה, טיפול ותיווך עובדים זרים לישראל.

חברת הסיעוד מוכרת כגוף המספק מטפלים סיעודיים, ישראלים, על פי חוק הסיעוד של ביטוח לאומי. חברות סיעוד תתווך בין מטפלים סיעודיים לאזרחים שקיבלו גמלת סיעוד.

מהו ההליך לקבלת טיפול סיעודי?

המשפחה או האזרח הנזקק פונים לחברות סיעוד, אשר מוכרת בביטוח לאומי, ורשאית לספק שירותי טיפול סיעודי. החברה תספק לאזרח הנזקק את המטפל הסיעודי במימון ביטוח לאומי במסגרת גמלת הסיעוד.

עצות פרקטיות לבחירת חברת סיעוד

  1. בדיקה של חברת הסיעוד – חייבים לוודא כי חברת הסיעוד זכתה במכרז של ביטוח לאומי ומשכך היא רשאית לספק שירותים על פי הזכאות שניתנה בגמלת חוק הסיעוד.
  2. כדאי לפנות לשירותי הרווחה המקומיים לפני השמת מטפל סיעודי על מנת לקבל דגשים לגבי הציפיות מהמטפל הסיעודי.
  3. גם אם חברת הסיעוד קיבלה היתר מביטוח לאומי אין לסמוך על כך שהדבר מעיד על טיבה. חשוב ביותר לבחון את מידת מקצועיותה, את שנות הניסיון שצברה, לשוחח עם לקוחות אחרים ולשמוע רשמים על תפקודה.
  4. תמיד תמיד להישאר עם היד על הדופק. להקפיד לבקר ולשוחח עם האזרח הנזקק ולהיות עירניים ורגישים לכל שינוי החל בביתו או במצב נפשו.

חייבים לזכור כי המטפלים הסיעודיים רגישים ואנושיים ועבודתם היא עבודת קודש ודורשת סבלנות ומקצועיות כאחד. אנו, כמשפחה המקיפה את האזרח הנזקק, חייבים לדאוג לרווחתו ולטיפולו של הנזקק וכן להיות בקשר טוב עם המטפלים הסיעודיים על מנת להיות ערניים לכל בעיה אשר תצוץ ולפתור אותה מבעוד מועד.

בשיתוף "בבית" חברת סיעוד מומלצת בישראל

דרג את המאמר