האם אפשר לקדם אתר לבד?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

נתחיל מהתשובה הפשוטה – כן! אפשר לקדם אתר לבד. לא מדובר בתורה מסיני, כי אם בעבודה עקבית, נכונה ועיקשת שלבסוף תעניק לנו את התוצאות הרצויות.

איך מקדמים אתר אורגנית?

קידום אתר בצורה אורגנית הוא למעשה סדרה של פעולות, חלקן מתבצעות באופן חד פעמי וחלקן מתבצעות בשוטף, שמטרתן היא לשכנע את מנועי החיפוש כי האתר X הוא רלוונטי עבור גולשים שהקלידו שאילתות שונות במנוע החיפוש.

הסיבה שגורמת לבעלי עסקים רבים לפנות למקדמי אתרים מקצועיים היא פשוט עניין של זמן. אין לבעלי העסקים את הזמן להתחיל ולהבין כיצד עובד קידום אתרים, את המושגים המקצועיים השונים והתכנות והמערכות שמסייעות מהצד, ואין להם זמן לבצע את פעולות הקידום בפועל, שכן הם רוצים להתרכז בעסק שלהם ולא רק באתר עצמו.

קידום אתרים דורש שתי חזיתות – אונסייט ואופסייט

נתחיל מהאונסייט –

כדי לקדם אתר בצורה טובה, חשוב שהוא יהיה מדוגם להפליא. אני אוהב הרבה פעמים לקרוא לקידום אתרים בשם דיגום אתרים, שכן המטרה היא להפוך אותם למסודרים והמותאמים ביותר למנועי החיפוש. אתר שמדוגם למופת, הוא אתר שישיג תוצאות טובות יותר מאשר המתחרים.

הדיגום כולל:

  • הקפדה על טייטל איכותי הכולל את מילת המפתח (טייטל היא הכותרת של האתר, מה שרואים בתוצאות החיפוש של גוגל, בינג וכן הלאה)
  • הקפדה על מטה דיסקריפשן איכותי שכולל את מילת המפתח (התיאור שמופיע מתחת לכותרת בתוצאות החיפוש).
  • הקפדה על כותרות H1-H6. אלו למעשה הכותרות של התוכן עצמו. חשוב שנקפיד על היררכיה מסודרת. מנועי החיפוש אוהבים את זה עבור עצמם ועבור הגולשים שלהם שיהנו מעימוד נכון של הטקסט.
  • הקפדה על תוכן איכותי עם קישורים פנימיים. תוכן הוא המפתח להצלחה בכל מה שנוגע לקידום אורגני בגוגל. אם תקפידו על תוכן עם ערך מוסף, תוכן שמסקרן ותוכן שמניע את הגולשים לפעולה כמו להשאיר פרטים או ללחוץ על קישורים פנימיים ולעבור בין דפי האתר – הרי שתתקדמו אט אט בתוצאות החיפוש.
  • הקפדה על העלאת תכנים אחת לשבוע. חשוב לעדכן את האתר. להעלות פסקה חדשה בעמוד קיים, או להעלות מאמר חדש בבלוג. מנועי החיפוש אוהבים אתרים שמתעדכנים באופן תדיר.

ונסיים באופסייט

כאן מדובר בעצם במיתוג של האתר בעזרת קבלת קישורים חיצוניים ממגוון אתרים ברשת. קבלת קישור מאתר אחר, מתפרש על ידי מנועי החיפוש כהמלצה של אתר א' על אתר ב'.

שימו דגש על קישורים מגוונים, בדקו שת"פים עם אתרים אחרים והקפידו על תוכן איכותי באתר שלכם, כזה שיגרום לאחרים להמליץ על האתר שלכם ולתת לכם קישורים באופן טבעי.

אז האם אתם יכולים לעשות את זה לבד?

בוודאי שכן. אפשר בהחלט לקדם אתר לבד ולהגיע לתוצאות מרשימות מאוד. העניין הוא פקטור של זמן וזה דבר שצריך לבחון לעומקו.

אם אתם מוצאים את עצמכם מטורטרים בין ניהול העסק התקין לבין ניהול האתר, אז הרי שחברת קידום אתרים תוכל לסייע לכם בכך שהיא תיקח את המושכות ותנהל את האתר בכוחות עצמה. למעשה, קידום אתרים הוא ניהול אתרים. כל חברה תבקש את הגישה לניהול האתר ותפעל בו לאורך החודש. אתם תוכלו רק להתרכז בעסק ולמנף סגירת עסקאות חדשות.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});