שער חשמליכשאתם ניגשים לבחור בשער חשמלי, אתם צריכים לא פעם לשאול את עצמכם מהי בדיוק המטרה של השער. ישנם שערים חשמליים אשר בראש ובראשונה אמורים למלא מטרה בטיחותית. כלומר – לספק הגנה מפני חדירה פנימה לתוך הבית או החניה. לעומת זאת, שערים חשמליים אחרים הם בעלי קודם כל מטרה דקורטיבית. הם אמורים לשפר ושלדרג את החזית החיצונית של הבית, ובכך תרומתם המרכזית. מה יהיו ההבדלים בפועל של השערים הללו וכיצד זה ישפיע עליכם?

להכיר לעומק את כל ההבדלים

  • העיצוב של השער – כמובן שאם אתם בוחרים שער חשמלי למטרות של עיצוב החזית החיצונית של הבית ,אין כמעט צורך לציין שהעיצוב שלו יהיה מושקע במיוחד, תוך שימוש גם בחומרי גלם מגוונים יחסית, ואולי אף עיטורים, ציורים, חלקי זכוכית, פסיפסים, ועוד. אולם מה בנוגע לשער שמשמש אותנו בעיקר למטרות של בטיחות והגנה? ברמה העקרונית גם שער כזה יכול להיות מעוצב בצורה מסוימת. נכון שהעיצוב בו הוא לא העיקר ואולי הוא יראה פשוט יותר – אבל אין סיבה בהכרח שהוא יכער את החזות החיצונית של הבית שלכם!
  • מנגנון הפתיחה – כשאתם בוחרים בשער להגנה על הבית או על כל מתחם אחר, הרי שמנגנון הפתיחה שלו יכול להיות כמעט בכל סגנון שתחפצו, בהתאם למתחם, הרווח, גובה האדמה, ועוד. זה אומר שזה יכול להיות שער נגרר, שער קונזולי, שערי הרמה, ועוד שערים שונים. במידה וזה שער שאמור לשמש בעיקר לעיצוב החזית החיצונית, יש להניח שזה יהיה שער כנף שנפח כלפי פנים או חוץ, כי זה השער האסתטי ביותר והיפה ביותר.
  • משקל השער – שימו לב שעל מנת ששער חשמלי יהיה למטרת בטיחות והגנה, הוא גם צריך להיות גדול וכבד יחסית. הדבר יקשה מאד על הפריצה שלו או על ההזזה הידנית שלו, ובכך הוא יספק כמובן הגנה מצוינת. לעומת זאת במידה והשער משמש אך ורק למטרות של עיצוב, ברור כי אין שום בעיה גם בשערים קלי משקל.

ואתם עכשיו צריכים לבחור

כעת, משהבנו לעומק את ההבדלים – אתם רק צריכים לבחור בסוג השער שישרת אתכם בצורה הטובה ביותר.

דרג את המאמר