שירותי הדברת מזיקים ניתנים על ידי מפעלים בכל רחבי הארץ. באמצעות השירות הזה ניתן להשיג שורה ארוכה של יתרונות:

א. התאמת חומרי ההדברה לסוג הפעילות – הדברת מזיקים במפעלים מתבצעת בצורה שונה מאשר הדברה בבתים פרטיים או מקומות ציבוריים. ההבדל העיקרי הוא באופן שבו מתאימים את חומרי ההדברה לסוג הפעילות במפעל. התאמה כזו חשובה כי היא מונעת יצירת נזקים למפעל או פגיעה בבטיחות של העובדים.

ב. עמידה בלוח זמנים – בעלי מפעלים במקומות שונים בארץ לא יכולים להרשות לעצמם להתעכב עם שירותי ההדברה. יש להביא בחשבון לא רק את זמן ההדברה בפועל, אלא גם את משך הזמן שנדרש לצורך אוורור וחזרה לשגרה. החברה שמבצעת את העבודה נדרשת לעמוד בלוח זמנים מהרגע הראשון וכך למנוע עיכובים בלתי צפויים בטווח הקצר והארוך.

ג. טיפול במקור הבעיה ולא רק בסימפטומים – חברת הדברה מקצועית תדע לזהות את מקור הבעיה ואת הסיבה להופעת המזיקים. היא לא תטפל רק בסימפטומים שמופיעים על פני השטח, אלא תביא לידי ביטוי את הניסיון שעומד לרשותו. נציגי החברה גם יכולים לפגוש את בעלי המפעל כדי להמליץ להם על שיטת ההדברה המתאימה לצרכים ולדרישות.

איך בוחרים חברת הדברה למפעלים?

הדברת מזיקים במפעלים

הדברת מזיקים במפעלים

בעלי מפעלים צריכים לבחור היטב חברת הדברה מקצועית ומנוסה. הם יכולים לקבל המלצות מקולגות, לקרוא מידע באתרי האינטרנט או לתאם פגישות היכרות עם נציגי חברות שונות. ברוב הפעמים מדובר על שירות קבוע שניתן אחת לתקופה מסוימת, כמו למשל הדברה כל מספר חודשים או מקסימום חצי שנה. תדירות ההדברה במפעלים גבוהה כי הם חשופים מטבע הדברים לסכנות גדולות יותר מצד מזיקים וחרקים.

הנושא של הדברת מזיקים במפעלים חייב להתבצע תחת ההנחיות של המשרד להגנת הסביבה. הנחיות אלו קובעות באיזה חומרים ניתן להשתמש, מתי אפשר לבצע את ההדברה בנוכחות העובדים והאם יש משמעות לבחירת חומרי הדברה במפעלים מסוימים. גם השיקולים האלה צריכים להיות חלק בלתי נפרד ממערכת קבלת ההחלטות. יש להקדיש לפחות כמה שבועות לבחירת חברת הדברה ולא להתפשר על שירות לא מקצועי.

דרג את המאמר