כאשר אנו מסתכלים על טכנולוגיות הדפוס החדשניות של היום, נראה כי אין כל עוררין על כך כי הדפסה בתלת מימד היא העתיד של כולנו. יש האומרים כי המהפכה שעשו המחשבים בעולם לפני כמה עשרות שנים היא קטנה בהרבה מן המהפכה אשר מדפסות התלת מימד עומדות לעשות בעולם. הדפסה בתלת מימד היא למעשה ייצור שלך עבור מוצרים בבית. באיזה מוצרים מדובר? למעשה ניתן יהיה להדפיס הכל בבית (!).

כיום משמשות מדפסות תלת מימד בעיקר להדפסת אלמנטים מפלסטיק והן משמשות להדפסת מודלים ואבי טיפוס שונים כאלה ואחרים. נעשה בהם שימוש על ידי ארכיטקטים, מעצבי מוצר מכל הסוגים, מעצבי משחקים וצעצועים וכיוצא באלה. מדפסות אלה בונות את המוצר אשר תוכנן על גבי המחשב ומאפשרות למעצב לבדוק את אב הטיפוס בגודל אמיתי.

הדפסה בתלת מימד – פיתוח מואץ של מדפסות שונות

הדפסה בתלת מימד עדיין מוגבלת לחברות היכולות להרשות לעצמן לרכוש מדפסות אלה, אבל לא רחוק היום ובכל בית תהיה מדפסת כזו, ממש כפי שהמחשבים האישיים נכנסו לכל בית במהלך שנות התשעים של המאה הקודמת. כיום כבר נעשים טסטים להדפסת מוצרים שונים ולא רק מפלסטיק, למשל:

  • יש מדפסת המדפיסה בתים שלמים
  • יש מדפסות המדפיסות תבשילים עם כל המרכיבים הנחוצים
  • יש מדפסות המדפיסות רהיטים
  • יש מדפסות להדפסת מוצרים ממתכת
  • יש מדפסות להדפסת בגדים
  • ועוד

מדפסות אלה נמצאות בפיתוח מואץ והן עומדות לשנות את אורח החיים שלנו ללא הכר. כיום רוב המדפסות מיושמות בתעשייה ובעיצוב, אבל בעוד מספר שנים לא גדול יוכל כל אחד לרכוש מדפסת תלת מימד לבית ולמעשה לבטל את מפעלי הייצור בעולם (ממש כך) כל שיידרש לו הם חומרי גלם שיהיו נחוצים להדפסה הרצוייה ואת כל היתר תעשה המדפסת. בצורה זו יוכל האדם להוריד מהאינטרנט עיצובים של מעצבים שונים ופשוט להדפיס אותן בבית. ואם לא יהיה מרוצה מהבגד, הוא פשוט יחזיר אותה למיכל חומר הגלם שידפיס עבורו מאותו החומר בגד חדש או כל דבר אחר שיחפוץ בו.