הדפסות תלת מימד

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מתי הדפסות תלת מימד יכולות לסייע לנו?

אנו חיים בעידן חדש ומרתק – זהו העידן שבו כולנו יכולים ליהנות מהתוצרת של הדפסות תלת מימד. למה בדיוק הכוונה? כפי שאתם וודאי יודעים, מדפסות רגילות יכולות אך ורק להדפיס תוצרים בדו מימד, על גבי נייר, קרטון, חולצה, וכיו"ב. לעומת זאת, כשמדובר על הדפסות תלת מימד המשמעות היא שהמדפסת בעצמה, יכולה להדפיס תוצרים תלת מימדיים – כאשר התוצרים עצמם מתוכננים במחשב (ממש כמו מסמך שנשלח להדפסה), ולאחר מכן יוצאים מהמדפסת. אם כך, מה התועלת ממדפסות כאלו וכיצד הן ישמשו אותנו בעתיד?

עולם חדש של תוצרים

  • אבטיפוס למוצרים – כאשר מתכננים מוצר חדש, יוצרים לו קודם אבטיפוס, שהוא דגם כללי מאד שמאפשר לנו לסקור את התכונות שלו, את המראה שלו, את הגודל שלו, הצבעים, וכיו"ב. בעזרת מדפסות שיכולות ליצור הדפסות תלת מימד, אפשר להדפיס דגמים של מוצרים שונים בקלות. את הדגם עצמו מתכננים במחשב עם תוכנה ייעודית – ולאחר מכן שולחים להדפסה ותוך זמן קצר הדגם מוכן!
  • מבחנים למוצרים – לא פעם, משתמשים בשיטה של הדפסות תלת מימד, לטובת סדרת בחינות ומבדקים, שעורכים למוצרים שונים. כך למשל, אם נרצה לבחון האם מוצר מסוים יוכל לשאת משקל מסוים או לעמוד בטמפרטורה גבוהה – לא נייצר קודם את המוצר עצמו שכן העלויות יהיו גבוהות מידי במקרה של נזק. לעומת זאת, על הדגם שלו שנוצר במדפסת תלת מימדית, בהחלט אפשר לערוך סדרה של בדיקות.
  • הדפסות ביולוגיות – אין ספק שזה הכיוון העתידי, שאליו עולם ההדפסות בתלת מימד צועד בצעדי ענק. מדובר למעשה על מדפסות אשר לוקחות חומר גלם כמו תאי גזע (ניתן להקביל זאת לדיו שיש במדפסות רגילות), וע"י שליחת פקודה מתוכננת, יכולות ממש ליצור איברים חיים! נעשו מספר פיתוחים בתחום, ואפשר שבעתיד יהיה להם גם שימוש של ממש.

הדפסות תלת מימד  – הצטרפו גם אתם

כעת אתם יכולים להבין עד כמה הדפסות תלת מימד שינו את עולמנו, ועד כמה הן גם יוכלו עוד לשנות אותו בעתיד. אתם כמובן מוזמנים להתנסות בחוויה הזו בעצמכם, לצפות בסרטוני הדפסות בתלת מימד, ואם צריך – לקנות מדפסת מתאימה.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});