לקוח פרטי או עסקי המעוניין לבצע הדפסת מגזינים יכול לבחור מבין שורה ארוכה של אפשרויות. השיקול הראשון העומד מולו דורש סינון של בעלי מקצוע לפי סוג השירות. בין היתר, עליו לבחור האם לבצע הדפסה בכמויות גדולות או קטנות, בפורמט רחב או צר ועל בסיס שירותי עיצוב גרפי, למינציה או קפסולציה. השיקול השני יחייב בחירה בסוג ההדפסה:

  • דפוס דיגיטלי
  • דפוס משי
  • העתקות אור
  • הדפסה על בד, זכוכית, קנבס, רשת או שקפים
  • סובלימציה
  • הדפסה בתלת מימד

טווח האפשרויות הרחב מוכיח את ההתקדמות הטכנולוגית המשמעות שעוברת על תחום הדפוס. בעוד בעבר ניתן היה להדפיס מגזינים רק בשיטה אחת או שתיים לכל היותר, הרי שכיום ניתן להתרשם מסוגים רבים של עבודות באיכות גבוהה. אך כיצד מחליטים על הדפסה מתאימה, ואיך יודעים לאיזה בית דפוס לפנות?

הדפסת מגזינים – הגורמים שישפיעו על איכות ההדפסה

על מנת לבצע הדפסת מגזינים יש לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

א. קהל היעד – מגזינים יכולים לפנות לכל קהלי היעד ללא יוצא מן הכלל. המפיץ או המשווק של המגזינים חייב להכיר היטב את קהל היעד שלו ורק לאחר מכן לגזור מטרות וצרכים. במידה ומדובר על קהל יעד צעיר של ילדים או בני נוער, חשוב לבצע הדפסת מגזינים בצורה צבעונית ומושכת ככל האפשר. לעומת זאת, קהל יעד בוגר מחייב התייחסות שונה והדפסה צנועה תוך דגש על עיצוב אלגנטי ומינימליסטי.

ב. תקציב – עלות ההדפסה נקבעת במידה רבה על פי איכות חומרי הגלם והציוד העומד לרשות בית הדפוס. מצד אחד, חשוב מאוד לשמור על מסגרת התקציב ולא להיכנס להוצאות מיותרות. מצד שני, לא מומלץ לוותר על הדפסה איכותית. אפשר להשוות בין הצעות מחיר, להתייעץ עם נציגי בית הדפוס, ולמצוא את נקודת האיזון בין עלות משתלמת למוצר אטרקטיבי.

ג. לוח זמנים – הדפסה של הפקות גדולות ומורכבות כמו מגזינים או אלונים דורשת תיאום של לוח זמנים. בית הדפוס חייב לעמוד בלוח הזמנים שנקבע, לשמור על ההתחייבות כלפי הלקוח, ולמנוע עוגמת נפש מצד כל הצדדים המעורבים. לוח הזמנים ישפיע במידה רבה על הצלחת ההפצה והשיווק של המגזינים, והוא מהווה חלק בלתי נפרד משיקולי ההדפסה.

הדפסת מגזינים – איך בוחרים בית דפוס?

בחירת חברה עבור הדפסת מגזינים היא שיאו של תהליך ארוך ומערכת שיקולים מורכבת. חשוב להתאזר בסבלנות, לבדוק היטב את הניסיון של בית הדפוס, ולנסות לקבל המלצות מלקוחות קודמים. בית דפוס מנוסה ומיומן יידע להמליץ ללקוח על שיטות ההדפסה המתקדמות, לספק הצעות מחיר משתלמות ולשמור על סטנדרטים גבוהים.

לסיכום, לקוח המחפש אחר בית דפוס עבור הדפסת מגזינים צריך להכיר את האפשרויות העומדות בפניו. עליו לקבל החלטה מושכלת, להתחשב בקהל היעד, בתקציב ובלוח הזמנים, ובכל מקרה של התלבטות לערב אנשי מקצוע מנוסים.

דרג את המאמר