באמצעות הדפסת עלונים ניתן לתת מענה על שורה ארוכה של צרכים שיווקיים ואינפורמטיביים. מוצרי  דפוס אלו יכולים למשוך את תשומת הלב של הלקוח אל החברה או העסק. אפשר להשתמש בהם כדי

לפרסם מבצעים והטבות מיוחדות, או להניע לפעולה לקראת אירוע מכירות. היתרון של עלונים בתור מוצר דפוס בא לידי ביטוי בגודל שלהם, ובאופן בו קל לשנע אותם.

על מנת ליהנות מהיתרונות של מוצרי דפוס, יש לבחור קודם כל את סוג ההדפסה המתאים. התייעצות עם חברות המתמחות בשירותי דפוס יכולה לעזור, אולם כדאי גם לקבל המלצות, ובעיקר להגדיר העדפות אישיות. שירותי הדפוס תלויים בתקציב של הלקוח, ובאופן בו הוא בוחר לעצב את המוצר. יחד עם זאת, כדאי לזכור כי מוצרי דפוס איכותיים משאירים רושם משמעותי יותר עבור הלקוח, ולכן עדיף להשקיע בהם. מנגד, מוצרי דפוס באיכות ירודה עשויים לפגוע במאמצי השיווק, ולגרוע מהמוניטין של החברה או העסק.

טיפים עבור הדפסה וחלוקה של עלונים

יש מספר כללים בסיסיים אשר בעזרתם ניתן לבחור את מוצרי הדפוס המתאים. ראשית, כדאי לברר מראש לגבי משקל הנייר, גודל, מפרט וכדומה. בתי דפוס מובילים נותנים ללקוח את האפשרות להדפיס את המוצר שמתאים להם במידה אופטימאלית. שנית, המחיר של ההדפסה יורד ככל שהכמות עולה. ברוב המקרים עדיף לבצע הזמנה גדולה, או לברר לגבי הדפסות קבוצתיות לפני שמתחייבים לכמות מסוימת.

עוד עצה אפקטיבית היא לבחור עלונים לפי הייעוד שלהם:

א. חלוקה בתיבות דואר – בסוג כזה של הפצה יש משמעות להדפסה המונית של כמויות גדולות. חשוב להתייחס אל החלוקה בפרספקטיבה של עלות מול תועלת, אך להימנע מחישוב של כל מוצר דפוס בנפרד. במילים אחרות, המטרה של חלוקה בתיבות דואר היא יצירת מאסה. חלוקה ידנית מתבצעת על גבי מוצרים בגודל 4A מקופל לשלוש או גלויה 10/21. אפשרויות אלו מייצרות פוטנציאל גרפי באיכות גבוהה, ומבטיחות יכולת היזכרות ומראה יוקרתי.

ב. חלוקה ידנית – היתרון של מוצרי דפוס אלו חייב להיות גודל קטן, המאפשר לאנשים לשמור אותם גם לאורך זמן. חלוקה ידנית אמורה להקל מצד אחד על המחלק, אך לספק עבור הלקוח את המידע הנחוץ עבורו. עדיף להימנע מהדפסה על שני צדדים של המוצר, וזאת בגלל שהלקוחות מקדישים שניות בודדות בלבד עבור הסריקה. בכל מקרה, חלוקה ידנית היא אפקטיבית לא פחות מחלוקה בתיבות דואר, ולכן במוצרים מסוימים כדאי לשקול אותה לחיוב.

ג. חלוקה על רכבים – הרבה עסקים בוחרים בפנייה ישירה אל לקוחות ייעודיים, וזאת באמצעות חלוקת עלונים על רכבים. גם כאן יש צורך בהדפסות בכמויות גדולות, אולם אפשר לרכז מאמצים, ולצמצם אפשרויות דפוס לא הכרחיות.

לסיכום, הדפסת עלונים מאפשרת ניצול של יתרונות משמעותיים עבור חברות ובתי עסק. מוצרי דפוס אלו זוכים להצלחה, ומבטיחים יחס ראוי ומשתלם של עלות מול תועלת.

דרג את המאמר