רשות המיסים מחייבת את כל העסקים הפועלים בארץ לספק קבלה או חשבונית על כל שירות או רכישה אשר מתבצעת דרכם. במקרים האלו אין יוצא מן הכלל, אם עוסק פטור או מורשה קיבל תשלום בעבור שירות או מוצר, העסק מחויב להוציא חשבונית או קבלה ללקוח, מתוך פנקס הקבלות אשר עומד לרשותו. למעשה ישנם שני גופים אשר עושים שימוש שוטף בקבלות וחשבוניות:  

  • עסקים פרטיים: כמו בוני ומקדמי אתרים, אינסטלטורים, חשמלאים, דיאטניות, קוסמטיקאיות ועוד, אשר מחויבים לתת קבלה ללקוח בעבור השירות שקיבל.
  • חנויות: חנויות עושות שימוש בקבלות ובחשבוניות על מנת לכסות את תחום האחריות על מוצרים שונים שנקנו. במידה וישנה תקלה במוצר שקנינו, לא נוכל לקבל החזר או תיקון ללא הצגת הקבלה.

לבסוף, הדפסת קבלות אלו מאפשרת לעסקים השונים לדווח לרשות המיסים על כמות ההכנסות וההוצאות של העסק במהלך השנה, ומשמשת בעבור המדינה את היכולת לנתר אחר ההכנסות של כל העסקים השונים.

הדפסת קבלות בדרכים שונות

לבעלי העסקים אשר זקוקים לחשבוניות לצורך ההתנהלות השוטפת של העסק ישנן שתי אפשרויות עיקריות להדפסת קבלות:

  • באינטרנט: רשת האינטרנט רוויה באתרים שונים אשר מאפשרים לבעלי העסקים להדפיס קבלות דרכם. אתרים אלו מאפשרים לכם לבחור את הקבלות להן אתם זקוקים מתוך קטלוג של חשבוניות שונות, ואז להלביש על הבסיס את פרטי העסק שלכם. בעת הזמנת פנקסי קבלות דרך האינטרנט מומלץ מאוד להזמין בפעם הראשונה כמות קטנה של פנקסים על מנת לבחון את טיב השירות, ורק אחרי שאתם בטוחים כי קיבלתם קבלות תואמות את הדרישות, תוכלו להזמין כמות גדולה יותר.
  • בבית דפוס: האופציה השנייה היא להזמין את הקבלות דרך בית דפוס מקצועי. תוכלו להעביר לבית הדפוס את כל הפרטים של העסק, והגרפיקאי יעצב לכם את הקבלה על פי הפרמטרים הנדרשים. בית הדפוס מעביר לכם דוגמא של הקבלה, על מנת לבחון כי זה הוא רצונכם, ואתם צריכים לבצע בדיקה כי הפרטים שלכם נכונים לפני שאתם שולחים את הקבלה להדפסה. אין דבר מרגיז יותר מלקבל כמות גדולה של פנקסים אשר אחד הפרטים עליהם שגוי.

כיצד לבחור בית דפוס מקצועי?

אם החלטתם שהאופציה של הדפסת קבלות בבית דפוס היא העדיפה בעבורכם, חשוב מאוד שתדעו לאתר ולבחור בית דפוס מקצועי ואמין, על מנת שיעניק לכם שירות כהלכה. הקפידו לבצע בדיקה של הוותק והניסיון של בית הדפוס, החומרים השונים בהם הוא עושה שימוש, הציוד והרושם שלכם מאנשי הצוות. לבסוף, צרפו את כל הקריטריונים האלו יחד, הוסיפו את המחיר, ובחרו בבית הדפוס המקצועי והמשתלם ביותר.

הדפסת קבלות לצורך דיווח

בסוף השנה הקלנדרית על כל בעלי העסקים לדווח באמצעות הקבלות על ההכנסות וההוצאות של בית העסק במהלך השנה החולפת. הדיווח נעשה לרשות המיסים באמצעות רואה חשבון מיומן, ועל פי דיווחים אלו נקבעת מדרגת המס, והסכום אותו על בעל העסק לשלם.

דרג את המאמר