טיפים עבור הדפסת תמונות על קנבס

דפוס דיגיטלי מאפשר כיום הדפסת תמונות על קנבס. היתרון הגדול ביותר של הדפסה כזו הוא המראה הייחודי של הקנבס. אפשר להשתמש בו לצורך הדפסה של תמונות אישיות, מיסגור ותלייה על הקיר בבית או במשרד, או לצרכי פרסום, שיווק, יחסי ציבור ותדמית. קהל הלקוחות הנהנה כיום מפתרונות המוצעים על ידי בתי דפוס מובילים יכול לבחור בין שורה ארוכה של בדי קנבס. ההבדלים הם בעיקר בגודל המשטח המודפס, בצבעים ובאפשרויות העיצוב השונות.

הדרך הטובה ביותר להדפיס על קנבס היא לבחור מראש תמונה איכותית. ההדפסה מורידה באחוז מסוים את הרזולוציה של התמונה, לכן ככל שהיא תהיה חדה יותר, כך תובטח תוצאה אופטימאלית. איכות התמונה הנדרשת היא רזולוציה של 1 מגה בייט לפחות במשקל התמונה, אך קיימים גם פרמטרים נוספים, שעוזרים לדעת מראש האם היא מתאימה. כדאי להתייעץ עם נציגי בית דפוס, לפני שמחליטים להעביר תמונה מסוימת למשטח קנבס.

הדפסת תמונות על קנבס – הגדלה, עיטוף, תלייה וניקיון

העלות של הדפסה על קנבס נמוכה ומשתלמת. זו אופציה מצוינת להגדלת תמונה, ואפשר להעביר את התמונה ציפוי לכה המדגיש את עומק הצבעים, או לבחור גודל המתאים בדיוק לקיר המיועד. מעבר לכך, יש כמה טיפים, שיכולים להפוך כל הדפסה על קנבס ליצירת אמנות מרהיבה:

א. הגדלה – מומלץ להגדיל את התמונה לגדלים סטנדרטיים, המאפשרים איכות ללא פגיעה במימדי ההדפסה. מעבר לכך, שמירה על גודל סטנדרטי תקצר את זמן העבודה, ותבטיח עמידה מלאה בלוח הזמנים.

ב. סוג העיטוף – הדפסה על קנבס דורשת עיטוף מיוחד. האפשרויות הן עיטוף גלריה או עיטוף רגיל, וכדאי להכיר את ההבדלים ביניהם. עיטוף גלריה מתבצע על ידי מתיחה של צבע על גבי כל דופן המסגרת, כאשר כתוצאה מכך מאבדים בערך 3.5 ס"מ של צבע מכל צדדים התמונה. זו צורת עיטוף המתאימה, כאשר אין פרטים חשובים בקרבת הדפנות. עיטוף רגיל הוא נפוץ יותר ובה נדרש רק 1 ס"מ של צבע מכל צידי התמונה על מנת למתוח את הקנבס על המסגרת.

ג. תלייה – ההמלצה העקרונית היא לא לכוון ספוטים של אור ישירות אל ההדפסה, או לחילופין לתלות את התמונה במקום חשוף לשמש חזקה. תלייה כזו פוגמת בתוצר ועשויה ליצור עיוותים בקנבס.

ד. תחזוקה וניקיון – רבים לא יודעים כיצד לנקות תמונות קנבס או לטפל בהן לאורך זמן. האמת היא שמדובר על שיטות תחזוקה פשוטות למדי, שאינן מחייבות רקע מקצועי. לא מומלץ לנקות את הקנבס במטלית לחה, וזאת בגלל שצבעי ההדפס הם על בסיס מים, אך ניתן להשתמש במברשת נוצות עדינה, ורק להעיף את האבק המצטבר.

לסיכום, בית דפוס המציע הדפסת תמונות על קנבס פותח בפני הלקוחות מגוון רחב של אפשרויות עיצוב ופיתוח תמונות. כדאי להשתמש בדפוס הדיגיטלי החדש, וליהנות מהקנבס לאורך שנים רבות.

המאמר נכתב באדיבות חברת פיק פו יו שמתמחה בשירותים הבאים:

  • סריקת מסמכים
  • סריקת תמונות
  • סריקת שקופיות
  • סריקת נגטיב
דרג את המאמר