הובלת חומרים מסוכנים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

כיצד מבצעים הובלת חומרים מסוכנים?

כאשר מדובר על ‫הובלת חומרים מסוכנים‬, לא פעם, יש לנקוט בהוראות מיוחדות. הוראות אלו נועדו בעיקר, כאשר יש צורך להוביל חומרים מסוכנים. ההגדרה של חומרים מסוכנים נקבעה בעצרת הכללית של האו"ם ובוועדות הבריאות שלה, כאשר מדינת ישראל חתמה על אמנות, אשר הצהירו על מחויבות להגדרות הללו. בין השאר, תחת ההגדרה הענפה של חומרים מסוכנים אפשר למצוא חומרי נפץ, גזים מתלקחים, גזים רעילים, חומרים רעילים מסיסים במים, חומרים מדבקים, חומרים בקיעים, ועוד שורה של חומרים נוספים. אז איך מובילים אותם?

איך מבצעים הובלת חומרים מסוכנים

  • מוקד מרכזי – כאשר חברה מסוימת מובילה חומר מסוכן, היא צריכה להיות תמיד בקשר עם מוקד שפועל מטעם אותה חברה עצמה. חברות שמובילות חומרים מסוכנים אם כן, מאיישות תמיד מוקד חירום, שנותן מענה במידה ומתעוררת בעיה.
  • איטום החומר – כמובן שכאשר מובילים חומרים מסוכנים, יש לוודא איטום מושלם שלהם. האיטום מאפשר כמובן למנוע זליגה, ולו מזערית, של החומר המסוכן. חשוב לזכור שחומרים מסוכנים הם כאלה, בעיקר בשל העובדה שגם בכמות קטנה, הם מסוגלים לגרום לנזק עצום.
  • ביגוד מגן – הנהגים ואנשי ההובלה אשר מובילים את החומר המסוכן, כמובן מצוידים בציוד מגן מתאים, שמאפשר להם להוביל את החומר. מדובר בעיקר על ביגוד מגן, כולל הגנה מיוחדת לידיים, הרגליים, והפנים, כך שגם אם מעט חומר זולג – הם מוגנים לגמרי ויכולים לתת מענה.

לפנות רק לגורם מורשה

אם אתם מעוניינים בהובלת חומרים מסוכנים, חשוב מאד לא לנסות ולהוביל את החומר בעצמכם. מדובר על חומרים, שאך ורק גורם שמוסמך מטעם המשרד להגנת הסביבה ומשרד התחבורה יכול להוביל. לכן, צרו קשר רק עם חברת הובלות שיש לה ניסיון בתחום, וכמובן אישורים מתאימים. כך תוכלו לקבל מענה מתאים, לכל חומר מסוכן באשר הוא.

מודעות: