החלטתם שאתם רוצים למכור את הדירה ולשדרג את איכות החיים בנכס חדש? מזל טוב! לא משנה כמה פעמים נתנסה בעסקאות מקרקעין, הן תמיד יטמנו בחובן התרגשות לקראת העתיד הצפוי לנו. בכל כניסה לנכס חדש, אנו מרגישים את ההתחלה החדשה, האווירה החדשה והשאיפה להפוך את חלל הבית למשהו שיעניק לנו תחושת שייכות, רוגע ושלווה. אך רגע לפני שאתם כבר לוטשים עיניים אל עבר הנכס הבא שלכם, חשוב שתשאלו את עצמכם באשר לתהליך שאתם מתכוונים לעבור עם מכירת הדירה הנוכחית.

זה נכון שקניית דירה יכולה להביא עמה לא מעט מורכבויות המצריכות היוועצות עם עורך דין רכישת דירה מקבל"ן או יד 2, אך גם מכירת הדירה מצריכה מלאכת מחשבת מקדימה שבמהלכה ננתח ונבין את מהות העסקה, היכולת שלה לפעול לטובתנו והרווח הצפוי לנו. לשם כך, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין נדל"ן מקצועי.

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין למכירת דירה?

ראשית כל, חשוב לדעת כי כל עסקת נדל"ן מחויבת בליוויו של עורך דין. מדובר בעסקה בעלת חשיבות משפטית גבוהה, והיא חייבת להיות מנוסחת בחוזה בכתב. כל עסקת נדל"ן שנערכת בעל-פה, דינה כדין עסקה שמעולם לא התקיימה. על כן, חשוב לשכור עורך דין כדי להביא להיתכנות העסקה.

שנית, עורך דין למכירת דירה יוכל לסייע בכל הנוגע לחיזוי תשלומי המיסים. כך למשל, דירה אשר בעלי הזכות על הנכס יוצאים מרווחים ממכירתה, עליהם לשלם מס על השבח (כלומר ההפרש בין מחיר המכירה, לבין מחיר הרכישה בעבר). בנוסף לכך, עורך דין למכירת דירה יוודא כי אכן כל התנאים בשלים לביצועה של העסקה – ייבדק נסח הטאבו וכלל הפרטים אודות הדירה. האם ישנן שגיאות בכל הנוגע לגודלה של הדירה? חריגות? ומה בנוגע להיטלי השבחה עבור וועדת התכנון העירונית? כל אלו ייבדקו על-ידי איש מקצוע אשר בשורה התחתונה, יעניק תחזית מדויקת באשר לגובה ההוצאות והרווחים שיקצרו בעלי הדירה.

אך מעבר לכך ישנו דבר אחר חשוב שייבדק על-ידי עורך דין נדל"ן והוא שהאינטרס של הלקוח תמיד יישמר במסגרת העסקה. כל עסקת נדל"ן כוללת חוזה מכר הרווי במגוון רחב של סעיפים ותתי-סעיפים. כל אלו, נועדו להבטיח את שלמותה של העסקה. כל חור וכל פרט הנתון לפרשנות, הרי שהוא פתח לתביעות ואי-הבנות.

נמצאים לקראת עסקת נדל"ן חשובה? היוועצו עוד היום עם עורך דין נדל"ן.

למידע נוסף היכנסו:

https://sgdlawyer.co.il/