סקירה קצרה על אמנות הסריקה

סורקי תמונות ממוחשבים פועלים על בסיס עיקרון של המרת קרני אור (המתקבלות מקליטת הסורק את האור המוחזר על ידי תוכן המסמך או התמונה שאתם סורקים) לאותות חשמליים, המתרגמים על מסך המחשב כתמונה או המסמך שאותו ביקשתם לסרוק. הסורק הומצא בעשורים האחרונים ומאז, תהליך סריקת תמונות הלך וצבר תאוצה תוך שהוא מתפתח לתחומים רבים. אז לאיזה שימושים בעצם יש לנו צורך בסריקת מסמכים ותמונות?

הסיבות העיקריות לסריקת תמונות

  • העלאת תמונות לרשת – בלוגרים מפורסמים או אנשים פשוטים שרוצים לרענן את פרופיל הפייסבוק שלהם. אנשים רבים עושים שימוש בסריקת תמונות מודפסות מהעבר (בעידן הפרה מצלמות דיגטליות) או בסריקת קבצים מודפסים והעלאתם לאינטרנט לצורך שיתוף.
  • שימור התמונות – נושא העידן הפרה דיגיטלי כבר הוזכר מספר שורות מעלה, אך יש לו פן נוסף. כיום, יש לנו היכולת לשמר ולהנציח זיכרונות עבר למשך זמן רב ללא צורך באתרי אחסון פיזיים. סריקת תמונות מודפסות למחשב גם תשמר את איכותן ההולכת ויורדת עם הזמן של אותן תמונות וגם תאפשר לדאוג למקומות האחסון ולחשש שמא תאבדו אותן.
  • העברת תמונות ומסמכים דרך האינטרנט – האינטרנט הוא כר נוח ביותר להעברת חומרים מאדם לאדם, ללא תשלום, גם ממרחק רב. סריקת תמונות או מסמכים למחשב והעברתם באמצעות מייל או כל ענן ברשת היא הליך פשוט ביותר והיא אחת הסיבות העיקריות לצורך שלנו בפעולת הסריקה.

סריקת תמונות כפתרון מושלם לצורך שעד לא מזמן לא ידענו שקיים

לעיתים נראה כי קיומם של המצאות ופיתוחים הם אלו שיוצרים ומתווים לנו את הצורך בהם. סריקת תמונות היא דוגמא מצוינת לכך. לפני המצאת הסורק, לא ידענו שהשימושים בו הם כל כך מגוונים ולכל כך הרבה תחומים. אך מאז המצאתו, נראה כי האפשרויות שנפתחו בפנינו יצרו אצלנו את הצורך הגדול בו ומוזר אם כן לחשוב האם המצאה זו פותחה כמענה לצורך או שהצורך פותח כמענה להמצאה. כך או אחרת, הסורק האלקטרוני הוא המצאה מדהימה שממשיכה להתפתח ולקבל לעצמה פונקציות נוספות ככל שהזמן עובר.

מחפשים חברה מקצועית לסריקת תמונות? לחצו כאן

דרג את המאמר