מיגון נגד פנצ'רים אמור למנוע תקר ברכבים פרטיים, קטנועים ואופנועים. את המיגון מבצעים עם חומר פולימרי גמיש שאוטם את הצמיג מבריחה של אוויר. האיטום מתאים לחדירה של חפצים לא רצויים והוא יעיל נגד ברגים ומסמרים. בנוסף, ניתן לבצע את הטיפול המקדים עם החומר כדי להשאיר את לחץ האוויר כפי שהוא גם לאחר חדירה של חפץ זר.

אלו היתרונות של המיגון:

א. נסיעה בטוחה – חומרי מיגון משפרים את יציבות הצמיגים ומבטיחים נסיעה בטוחה. ניתן להשתמש בחומרים הללו בכל סוגי הרכבים והגלגלים. הבטיחות באה לידי ביטוי בנסיעה על הכביש ובתנאי שטח.

ב. זמן בלתי מוגבל – האיטום הוא לזמן בלתי מוגבל ועד שהצמיגים מתבלים. אחרי האיטום לא קיים חשש מפני ירידת לחץ אוויר ואין שום צורך בתחזוקה. לחץ האוויר נשאר תקין ואחיד גם אחרי שמוציאים את החפץ הזר, אפילו במהלך חדירת מסמרים וברגים ארוכים מהרגיל.

ג. תהליך הרכבה – הרכבת חומרי איטום על גבי צמיגים מתבצעת לאחר תהליך הכנה וניקוי. מטרת ההכנה והניקוי היא למנוע חוסר אחידות על פני השטח, כמו גם להבטיח היקשרות מלאה בין סוגי החומרים השונים. החומר מפוזר באופן שווה על כל הדפנות הפנימיות ולאחר שהוא מתקרר מבצעים איזון. בנוסף, יש להקפיד על נסיעת מבחן טרם סיום העבודה על החומר.

עמידה בתקן בינלאומי ובטיחות בראש סדר העדיפויות

מלבד האמור לעיל, חשוב להבין שצמיגים נגד פנצ'רים מעמידים את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. החומר בו משתמשים עובר מבחנים קשים והוא מחזיק בתווי תקן בינלאומיים. חומר מן הסוג הזה יכול למנוע הרבה עוגמת נפש, לחסוך מאמץ ולהבטיח נסיעה ארוכה וחלקה לאורך שנים. החומר מונע את התחממות הדפנות הפנימיות והחיצוניות והוא משפיע באופן ישיר על תחושת היציבות והביטחון.

לסיכום, חשוב להגיע למוסכים שעוסקים בתחום הצמיגים על מנת לקבל מידע מלא על חומרי המיגון. חומרים אלו מיובאים לישראל על ידי הגורמים הרשמיים ועלותם נמוכה מכפי שנהוג לחשוב. החומרים מוכיחים את עצמם גם בתנאים קיצוניים ויש להם יתרונות יוצאי דופן.

לתיקון פנצ'ר והחלפת גלגל, פנו אל סופר צמיג – פנצ'ריה בירושלים

דרג את המאמר