לא כל הלקוחות מבינים לעומק את החשיבות של בטיחות בשירותי אחסון ולוגיסטיקה. במאמר הבא נציג את המאפיינים הללו ונבין מדוע הם משמעותיים עבור בחירת השירות

הבטיחות צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של לקוחות המתעניינים בשירותי אחסון. יחד עם זאת, יש הבדל בין אבטחה מפני גניבות, פריצות וחדירות לבין הגנה ממזיקים, רטיבות ונזילות. השאלה היא כיצד מרכזים את כל היתרונות תחת קורת גג אחת ומונעים נזקים בלתי הפיכים לציוד ולרכוש. כדי לענות על כך יש להכיר את המאפיינים של אחסון בטוח ולהשתמש בו ככלי להשוואה בין נותני שירותים.

לקוח המעוניין לתאם שירותי אחסון לטווח קצר או ארוך יכול לברר לגבי סוג האבטחה. עליו לבדוק האם האבטחה ניתנת מסביב לשעון, לשאול מה היא כוללת ולבקש המלצות מחברים, בני משפחה או לקוחות קודמים. רצוי לבחון שטחי אחסון המאובטחים על ידי מצלמות במעגל סגור ולברר מה מידת הפיקוח על הנכנסים והיוצאים. במקביל, יש להיכנס לפחות פעם אחת למחסנים כדי לראות את הניקיון והתחזוקה.

חשיבות הבטיחות בכל סוגי השירותים

החשיבות של אחסון בטוח באה לידי ביטוי בכל סוגי השירותים:

א. תכולה פרטית – הסכנה העיקרית הנשקפת לתכולה פרטית היא גניבה. עובדים, לקוחות אחרים וגורמים עברייניים עלולים לנסות לגנוב חפצים יקרי ערך ולהסב נזקים משמעותיים עבור הלקוח. התכולה הפרטית כוללת מכשירי חשמל, ציוד אישי, רהיטים ועוד.

ב. תכולה עסקית – בתכולה מן הסוג הזה הדגש הוא על אבטחה מפני גניבת פטנטים או הסבת נזקים תדמיתיים. אחסון תכולה עסקית מתאים למשרדים, מפעלים, ארגונים וחברות. האחסון מתבצע במחסנים מקורים או בשטחים פתוחים בהתאם לסוג הציוד, אך לכן הוא גם עומד בפני סיכון גבוה יותר בהשוואה לתכולה הפרטית.

ג. מרכזים לוגיסטיים – אלו שטחי אחסון גדולים המעניקים גם תמיכה לוגיסטית עבור הלקוח ושירותי ניהול מלאי. קשה לנהל ולעקוב אחר הציוד הנמצאים במרכזים מן הסוג הזה, אך הבטיחות היא עדיין ערך אליו שלאורו צריך לפעול. חברות המציעות שירותי אחסון חייבות להוכיח יכולת לאבטח את המרכז הלוגיסטי לפי דרישות הלקוח.

ד. מחסני ערובה – יבואנים ויצואנים משתמשים במחסני ערובה כדי לאחסן מטעני יבוא ימיים ואוויריים טרם שחרורם מהמכס. מחסנים אלו השירות הוא בעיקר לטווח קצר ובינוני, במשך 24 שעות ביממה ותוך מתן תשומת לב מיוחדת לנגישות ולזמינות. במחסני ערובה משפרים את רמת הביטחון באמצעות מערכות אבטחה ושילוב בין מצלמות אוטומטיות ומאבטחים.

אחסון בטוח הוא אינו פריבילגיה ולא תמיד צריך לשלם עליו מחיר גבוה. לקוח המעוניין לנצל את היתרונות של שירותי אחסון ברמה גבוהה צריך לבדוק גם את סוג האבטחה, להציב דרישות ברורות ולברר על פוליסת ביטוח במקרה של גניבה, נזק או תאונה. אלו שיקולים המהווים חלק בלתי נפרד ממערכת קבלת ההחלטות.