השוואת טיסות – כל מה שצריך לדעת

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

האינטרנט מאפשר לכל אחד מאיתנו לבצע השוואת טיסות יעילה ונוחה. בעוד בעבר נאלצו תיירים לשלם אחוזי עמלה לסוכני נסיעות, הרי שכעת אפשר ואף רצוי לנצל את הפלטפורמה הדיגיטלית על מנת להבטיח צרכנות נכונה. אף על פי כן, לעיתים דווקא ההיצע הגדול של הטיסות עלול לבלבל את מי שאינו בקיא בתחום. חשוב לבצע את ההשוואה בצורה מסודרת ולאחר הגדרה של צרכים ומטרות. יש הבדל בין תכנון טיול או השוואת טיסות עבור חופשה משפחתית, לבין השוואה המתבצעת לגבי טיסת עסקים חד פעמית.

השוואת טיסות תלויה בתאריכים ובעונות התיירות. במהלך הקיץ מחירי הטיסות עולים באופן משמעותי והפערים בין הטיסות מצטמצמים. לעומת זאת, חיפוש והשוואה אחר דילים אטרקטיביים בחורף יכולים לחשוף הבדלים של מאות דולרים בין טיסות שונות. מומלץ לבצע את ההשוואה בצורה מסודרת, ולערוך רישום של הפרטים השונים. במהלך החיפוש אתם צפויים למצוא עשרות הצעות מחיר, ולכן חשוב לשמור על התנהלות עקבית.

דגשים עבור השוואת טיסות מוצלחת

אלו הדגשים העיקריים עבור השוואה מוצלחת בין מחירי טיסות בארץ ובחו"ל:

א. טיסות סדירות מול טיסות שכר – למרות שהמטרה המרכזית של השוואת טיסות היא להשיג את המחירים הנמוכים ביותר, זכרו כי לא מדובר על הפרמטר היחיד אליו כדאי להתייחס. בדקו האם מדובר על טיסות סדירות או על טיסות שכר, וצרו קשר עם נציגי החברה לקבלת פרטים נוספים.

ב. שעות הגעה ועצירות ביניים – מחירי טיסות עם עצירות ביניים ארוכות נמוכים בעשרות אחוזים מטיסות זהות וישירות. אם שעות ההגעה אינן קריטיות ומדובר על טיול ארוך, התפשרו על עצירות הביניים ותוכלו לחסוך בהוצאות. מנגד, אם אתם מתכננים לצאת לחופשה של סוף שבוע קצר, יכול להיות שעדיף לרכוש טיסה ישירה על אף מחיר גבוה יותר.

ג. תוספות והוצאות נלוות – רוב המחירים המופיעים במחשבון טיסות אינם כוללים תוספות בגין הוצאות נלוות. אל תופתעו לגלות שהמחיר הנמוך אותו מצאתם אינו כולל אף סוג של מזוודה, תיק יד או אביזר שמותר להעלות אל המטוס. יתרה על כך, דילים אטרקטיביים במיוחד על טיסות נמכרים ללא ארוחות ואפילו ללא כיבוד קל. תוספות אלו יכולות להגיע למאות דולרים עבור כל כיוון, ולכן כדאי לכל הפחות להכיר אותן.

ד. ילדים ודרישות מיוחדות – השוואת טיסות מחייבת התייחסות אל העלאת תינוקות וילדים ואל דרישות מיוחדות. במידה ומדובר על נוסעים עם בעיית נגישות, חשוב לוודא שהמחיר כולל כסא גלגלים או כל אמצעי חיוני אחר. דרישות מיוחדות גם הן לא כלולות במחיר הרשמי ודורשות תוספת.

השוואה בין טיסות היא פעולה חיונית לחיסכון בעלויות. השוואה מוצלחת תלויה בזמן שתקצו עבור המשימה, בקריאה של הסעיפים הקטנים ובהכנת שיעורי הבית. אל תמהרו להזמין את הטיסה הזולה ביותר, ובדקו מה המשמעות וההשלכות של מחיר נמוך מדי.

מודעות: