אף אירוע אינו שלם ללא מערכת תאורה איכותית, מרשימה ומחמיאה. איך כיצד בוחרים את התאורה המתאימה ועל מה כדאי לשים דגש? המאמר הבא יכול לעזור

השכרת תאורה לאירועים היא הדרך הטובה ביותר להכין חלל פתוח או סגור לקראת הגעה של אורחים. התאורה קובעת את האופי של המקום, יש לה תפקיד פונקציונאלי והיא גם אחראית על הרושם הדקורטיבי. באמצעות משחקי אור וצל ניתן ליצור אשליה של חלל פתוח ורחב, או לחילופין לייצר אווירה אינטימית יותר. התאורה היא אמצעי נפוץ בכל סוגי האירועים והיא מתאימה גם לאולמות, בתים, גנים ועוד. יחד עם זאת, לא תמיד קל לבחור תאורה בהתאם לאופי האירוע.

תהליך ההשכרה של ציוד תאורה תלוי במספר משתנים:

א. סוג האירוע – באירועים קטנים ניתן להסתפק בגופי תאורה קונבנציונאליים בלבד. תאורה כזו מתאימה לחגיגות ימי הולדת, מסיבות פרטיות ואירועים חברתיים.

ב. כמות המוזמנים – רצוי לשכור תאורה לאירועים לפי כמות המוזמנים. במידה וכמות המוזמנים לא עולה על כמה עשרות, אפשר לחסוך באופן משמעותי בהוצאות ולרכז משאבים סביב מספר מצומצם של אביזרי תאורה ייחודיים. באירועים גדולים יותר יש להרחיב את התקציב ולברר לגבי הבדלים בין גופי תאורה מאסיביים.

ג. שעת האירוע – אי אפשר לשכור גופי תאורה לאירועים מבלי לקחת בחשבון את השעה הצפויה. במידה והאירוע מתקיים בשעות בין ערביים ניתן להסתפק באור מעומעם בלבד המתחזק לאורך הערב, אך אם האירוע מתחיל בשעות החשיכה כדאי לבחור בציוד איכותי ובולט.

השכרת תאורה לאירועים – מי משכיר ציוד תאורה?

סוגיה נוספת המתעוררת במהלך השכרת תאורה לאירועים היא למי לפנות. יש הרבה חברות העוסקות בתחום של השכרת ציוד, אך רק מעט מתוכן אכן מכירות בייחודיות של גופי תאורה. רצוי לבחור חברה מוכרת, עם מוניטין וניסיון. אפשר לקרוא על החברה באתרי האינטרנט השונים, להתייעץ עם לקוחות ולערב גם אנשי מקצוע המגיעים מתחום ההפקות. בשלב השני רצוי לתאם פגישת ייעוץ עם נציגי החברה ולערוך רשימה מסודרת של תיאום ציפיות. פגישה כזו מונעת הפתעות לא נעימות והיא עוזרת גם עבור השוואת מחירים.

השכרה של ציוד תאורה מחייבת הקפדה על קריטריונים מחמירים מאוד של מקצועיות, איכות ובטיחות. החברה המשכירה את הציוד לא יכולה להרשות לעצמה להתפשר על כללי הבטיחות ועליה להציע פתרונות לבעיות בלתי צפויות. את ההשכרה כדאי לתאם מספר שבועות לפני האירוע, אולם מאוד מומלץ לוודא את הנתונים כאשר היום הגדול מתקרב.

לסיכום, ציוד תאורה הוא חלק חשוב בכל סוגי האירועים וכיום ניתן להשכיר אותו דרך חברות מקצועיות העוסקות בנושא. הדגשים בעת בחירת הציוד הם על סוג האירוע, כמות המוזמנים והשעה בה האירוע מתקיים. בנוסף, רצוי להתרשם באופן אישי מנציגי החברה ולתת אמון רק בחברה עם ניסיון מוכח, משמעותי ומוצלח בתחום האירועים.

דרג את המאמר