אידוי היא שיטה בריאה יותר מעישון, וכעת מתברר שאתם יכולים לאמץ אותה בכל מקום בו אתם נמצאים. כלומר, אם יש לכם מכשיר סלולרי.

המטבח מושך אתכם והתחלתם לגלות עניין מוגבר באידוי? "הקלות הבלתי נסבלת של הקיום" היא לא רק כותרת לספר, מסתבר, ויש דרכים פשוטות ואטרקטיביות ליישם את הפשטות הקיומית. לא רק שדרכים אלו הופכות את החיים לפשוטים יותר, הן גם בריאות יותר לגוף האדם, נוחות הרבה יותר לשימוש ונחשבות לשיטות אקולוגיות יותר.

בעוד שעישון כולל מגע ישיר של הפרחים בגורם החימום, בשיטת האידוי אוויר חם עובר דרך הפרחים ולא מצריך מגע ישיר. שיטת העישון כוללת תהליך שריפת העלים ויצירת רכיבים רעילים המביאים לגירוי בדרכי הנשימה, ריחות חריפים והשלכות בריאותיות ארוכות טווח. אם לא די בכך, הרי שהטמפרטורה הגבוהה פוגעת בצמח עצמו כך שהחומר המעושן מנצל רק חלק מצומצם מהצמח והחומר הפעיל הקיים בו. לעומת שיטת העישון, אידוי מאפשר את שחרור החומרים בתהליך איטי ועדין המאפשר עישון נקי וללא תוצרי לוואי.

אפשר למצוא בשוק מגוון אדיר של מכשירים כשלכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו, כשגם הצרכנים שונים מאד האחד מהשני – ומה שמשפיע על החלטת הקניה של מאדה, זו בדרך כלל שיטת האידוי המועדפת, ואופי השימוש.

אז איזה וופורייזר הוא המתאים לכם ביותר ומה היא הדרך הטובה ביותר להשתמש בו? סקרנו את האמצעים העיקריים לאידוי ודרגנו את האיכויות שכל אחד ניחן בהן.

מתחברים מכל מקום – וופורייזר סלולרי

בהנחה שיש לכם מכשיר סלולרי, מעתה תוכלו ליהנות מאידוי זמין בכל נקודה במרחב ובזמן.

זמינות: 10

וופורייזר נייד הוא מאדה המונה מספר דגמים משתנים אותם ניתן לחבר לסמארטפון ולשלוט עליהם מרחוק באמצעות הסמארטפון שלכם.

מידיות ועמידות: 8

משך האידוי בוופורייזרים הניידים נע בין 0.5-3 שעות ולפעמים יותר, תלוי באיכות המאדה, באיכות הסוללה, גודל ומידת השליטה בטמפרטורה. יחד עם זאת, קחו בחשבון שהסוללה מוגבלת באורך החיים שלה.

טעם: 10

בשל מגוון האפשרויות תוכלו למצוא סוגים שונים של וופורייזרים ולהתאים לעצמכם את הטעם המועדף עליכם.

מחיר: 10

טווח המחירים של מכשירי אידוי ניידים נע בין     200-2700 שקלים.

כותבים את עצמכם לדעת?

אם אתם נמנים על הטיפוסים שלוקחים אתם עט לכל מקום, הוופורייזר הזה הוא בדיוק בשבילכם. עטי האידוי נחשבים לדבר החם הבא בשל היותם כה זמינים בכל מקום שתהיו בו. סוג החימום בעטים דומה לשיטת האידוי המוכרת מהסיגריות האלקטרוניות.

זמינות: 10

בכל שעה, בכל מקום, בכל סיטואציה – תהיו בטוחים שהוא תמיד אתכם (בתנאי שהסוללה מוטענת).

מידיות ועמידות: 10

תחזוקה מינימלית הופכת את עטי האידוי למוצר חם ומבוקש בשוק. יחד עם זאת, העמידות שלהם מוגבלת בשל הגודל שלהם.

טעם: 8

טעמו של הפרח המאודה בעטים אינו עולה על זה של מכשירי האידוי הביתיים אבל הוא בהחלט מספק מענה הולם לצרכי חוץ.

מחיר: 10

העטים הזולים ביותר נמכרים ב-100 ואילו היקרים יכולים להגיע עד ל-800 שקלים.

וופורייזר משרדי

וופורייזר משרדי או בשמו השני, "מאדה שולחני" הוא המאדה שלכם אם אתם אוהבים לעשות את זה בבית וכמעט שלא נוטים למצוא את עצמכם מעשנים בחוץ. מה טוב בוופורייזר הביתי, אתם שואלים? ראשית, המכשירים הביתיים מעניקים חוויה נקייה של עישון ללא חומרי לוואי והטעם איכותי ונקי.

זמינות: 6

הוופורייזר המשרדי/ הביתי מצריך חיבור חשמל ולכן אינו ניתן לשימוש בכל מקום. במסעדות, טיולים ומקומות ציבוריים אחרים הוא עלול להוות מעט בעיה.

מיידיות: 10

החימום מתבצע באופן כמעט מידי ומציע חומר איכותי ונקי.

טעם: 10

טעמו של הפרח המאודה במכשירים הביתיים זכה לתשבחות רבות ולא בכדי. הטעם הנקי והיעדר החומרים המפריעים לאידוי, תא החימום הגדול ואיכות החימום הופכים את הפרח להרבה יותר נעים לעישון.

מחיר: 9

טווח המחירים של הוופורייזרים לאידוי ביתי גמיש במיוחד ונע בין 700-3500 שקלים.

סוגי אידוי קיימים

אז הבנתם שאידוי הרבה יותר בריא מעישון, מה עכשיו? אם אתם מתבלבלים בין שיטות האידוי השונות, החלק הבא הוא בשבילכם:

קיימים שני מנגנוני חימום עיקריים המשפיעים על אופן אידוי החומר הפעיל.

אידוי במגע ישיר

שיטת האידוי במגע ישיר עושה שימוש בהולכה חשמלית. בשיטה זו סליל חימום עשוי מתכת או חומר קרמי אחר מחמם את הקנאביס באמצעות מגע ישיר. המגע הישיר מתאפיין בטמפרטורות אידוי גבוהות יותר בתוך זמן קצר יותר. יחד עם זאת, כמו כל דבר שמגיע מהר יותר, הטמפרטורה פחות נשלטת כך שמיצוי החומר מתקיים בצורה לא אחידה ואפילו חורכת את הפרח, בזמן שחלקים אחרים שלהם כלל לא מנוצלים. היתרון הגדול של וופורייזרים מסוג זה הוא המחיר האטרקטיבי שלהם.

אידוי באמצעות הולכת חום

אידוי בהולכת חום כשמו כן הוא, מבוסס על הולכת אוויר חם דרך הפרחים בזמן השאיפה עצמה. מכשירים אלו נחשבים לחסכוניים יותר משום שברגע שהשאיפה פוסקת, גם תהליך החימום פוסק. וופורייזר הפועל על הולכת חום יהיה בעל זמן חימום ארוך יותר, אבל המיצוי של הפרח שלכם יהיה הרבה יותר אחיד ותוכלו ליהנות מטעם עשיר יותר, הודות לעובדה שהפרחים אינם נחרכים. יחד עם זאת, מבחינה כלכלית מדובר בהשקעה קצת יותר גדולה.

דרג את המאמר