טיפים להוצאת ויזה לארה"ב

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

הוצאת ויזה לארצות הברית היא ללא ספק מאורע מרגש ובעיקר אם מדובר בפעם הראשונה שבה אנו מבקרים בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אך בארצות הברית כמו שבארצות הברית, הביורוקרטיה חוגגת ולמרבה הצער עלינו להידרש ללא מעט מאמצים על מנת שנוכל להגשים את החלום.

ומדוע בעצם אנחנו צריכים להוציא ויזת תייר לארה"ב בעוד שתיירי מדינות רבות אחרות יכולים לשהות בה כ-90 ימים ללא צורך באישורים מוקדמים? לכך יש שתי סיבות מרכזיות:

  1. אחוז המסורבים לקבלת ויזה בישראל הוא גבוה ולכן הגורמים בהגירה מתייחסים בחשדנות רבה באשר לתיירים הישראלים. מה גם שתחום העגלות עדיין חוגג והאמריקאים בהחלט מודעים לכך.
  2. למרבה הצער, מדינת ישראל עודנה מצויה במתיחות ביטחונית אל מול שכנותיה השונות. מציאת זו, מובילה לא פעם ליחס מפלה באשר לאזרחים אמריקאים ממוצא ערבי המבקשים להיכנס לתחומיה. בארצות הברית, היחס השונה אל אזרחיה ממוצא ערבי, מקשה על היכולת להעניק פטור מלא לישראלים באשר לכניסה אל תחומיה.

וכיצד אוכל להקל על עצמי את הוצאת הויזה?

ראשית כל הירגעו. רבים מדמיינים זאת כמו ראיון קבלה במקום עבודה, בו ישנו בוס או בוסית, שולחן המפריד ביניכם לביניהם ובליל של שאלות שכל אחת מהן מצריכה את התשובה הטובה ביותר.

לא, המציאות איננה כך ולמעשה מדובר בעמדה עם חלון שמאחוריה יושב נציג והוא שואל אתכם מספר שאלות קצרות. בפועל מדובר בתור ארוך בשגרירות כשבכל פעם קוראים להבא בתור לראיון אל מול פתח העמדה. כבר נשמע פחות מאיים נכון?

אז הנה כמה טיפים נוספים שיעזרו לכם להוציא את הויזה הנכספת

לבוש – אל תבואו מוזנחים מדי וכמובן שאל תתאמצו להיראות מטופחים מדי. כאן בהחלט ניתן לבוא כמו שבאים לראיון קבלה. הגיעו עם ג'ינס, נעליים סגורות וחולצה יפה. אפשר חולצת צווארון, אפשר חולצה חלקה. העיקר שתיראו ממוצעים ולא בולטים יתר על המידה

הוכחות – תמיד הצטיידו בהוכחות שמעידות על זיקתכם לישראל. יש לכם רכב על שמכם? הציגו אותו. יש לכם שכירות? הציגו את התשלומים. עובדים בעבודה קבועה? הביאו אתכם טפסים שמראים על הכנסות יציבות לאורך 3 חודשים.

מסלול – הקפידו תמיד להיערך לשאלות באשר למסלול שלכם. עם מי אתם טסים? מה מטרת הטיסה? מה היעדים שלכם? כל פרט שתוכלו להביא בביטחון אל הנציג, יראה לו שאתם בסך הכל רוצים לטייל ושאין לכם כל מטרה נסתרת.

לסיכום

זכרו כי אין מדובר בהוצאת אזרחות אמריקאית ושבסך הכל אתם רוצים להיות תיירים במדינה הנפלאה הזו. הגיעו עם מצב רוח טוב, לימדו בעל פה את השאלות השגורות, הקפידו להציג את כל המסמכים, והיו סמוכים ובטוחים שהויזה כבר בידיים שלכם.

מודעות: