כך תשמרו על טבעת הנישואין שלכם

לכולנו יש תכשיט אחד מעוטר ויפהפה שאנו רוצים לשמור עליו איכותי ומרשים גם לעוד שנים רבות. אבני חן יכולות להופיע על טבעת נישואין, על שרשראות ועל צמידים, אך חשוב לדעת שלמרות האיכות המדהימה שלהן חשוב מאוד לדעת כיצד לשמור עליהן. אמנם השינוי בדרך כלל לא קיצוני עם חלוף השנים אך ללא ספק שהצבע דוהה מעט, האבן לא נראית נוצצת כמו ביום שקניתם אותה ובאופן כללי אתם מרגישים שמשהו השתנה. אם אתם רוצים לשמור עליה ולמנוע מכל אלו לקרות יש כמה דברים פשוטים שתוכלו לעשות.

כיצד לשמור על תכשיטים עם אבני חן?

  • כשרוצים לשמור על אבני חן חשוב מאוד להתייחס לכל אחת באופן שונה. אם אתם יודעים אלו פעולות שימור יש לעשות לאבן אחת, חשוב מאוד לא לעשות אותה על אבן אחרת כיוון שהתכונות שלהן יכולות להיות שונות. יהלום היא אחת מאבני החן הנפוצות ביותר בעולם והמשומשות ביותר במגוון רחב של תחומים ולא רק בתכשיטים. אין מינרל שמשתווה ברמת הקשיות שלו ליהלום ובאופן כללי לא כדאי לבצע עם היהלום פעילות גופנית. כדאי מאוד לבדוק כיצד היהלום משובץ בתכשיט לאחר חצי שנה כדי למנוע ממנו ליפול. אסור להשתמש בחומרי ניקוי חריפים כדי לנקות אותו אלא רק במטלית טבולה במים פושרים.
  • אבן ספיר היא עוד אחת מהאבנים הנפוצות והמוכרות יותר. אבן ספיר היא גם אחת מהאבנים הקשות ביותר וכמו כל אבני החן חשוב לשמור עליה מפני מכות חיצוניות ולכן כל פעילות מאמצת צריכה להתחיל בהסרת התכשיט. גם כאן חשוב לבדוק את השיבוץ לאחר חצי שנה.

היזהרו עם אבנים שעברו מילוי

אמרלד היא אבן ירוקה ונוצצת אך אם אתם רוצים לשמור עליה ככה אסור לכם לטבול אותה באולטראסוניק או מים חמים. היא מרובת שברים באופן טבעי ולפני מכירתה היא עוברת טבילה בשמן כדי למלא את הסדקים ולהגביר את הברק. לכן אסור לכם לטבול אותה כלל וכלל בשום נוזל כזה וגם לא בחומצות או חומרי ניקוי וכך גם לא באף אבן אחרת שעברה מילוי.

דרג את המאמר