שמיכת פוך נוטה לצבור לכלוך וריחות לא נעימים כי היא נמצאת בשימוש אינטנסיבי. היות וקשה עד בלתי אפשרי לנקות את השמיכה באופן עצמאי, אין ברירה אלא להעביר אותה לידיים של אנשי מקצוע. באותה הזדמנות גם ניתן לבצע חידוש של השמיכה וליהנות ממגוון רחב של יתרונות:

א. תיקון קרעים – מטרת החידוש היא בראש ובראשונה לתקן את הקרעים שנוצרים בשמיכה כתוצאה משימוש מתמשך. התיקון אפשרי בזכות תהליך החידוש והעובדה שאת השמיכה הישנה פורמים.

ב. כביסה וניקיון – החידוש כולל כמובן ניקיון יסודי של החומרים המרכיבים את השמיכה. לא ניתן להשתמש בבד הישן לאחר פרימתו, אך את חומרי המילוי מכניסים לתוך מכונת כביסה ייעודית. שם מכבסים את החומרים עם מים וסבון ובהמשך מבצעים גם את התיקונים הנדרשים.

ג. חיטוי – חידוש הוא פתרון מצוין לחיטוי של שמיכות פוך. בעזרת שלבי החיטוי של החידוש ניתן להסיר חיידקים מהשמיכה ולהכין אותה לשימוש נוסף של ילדים, בני משפחה, מבוגרים ועוד. החיטוי מבוצע על ידי שילוב בין טמפרטורה גבוהה בתא הייבוש לבין אור אולטרא סגול. שני אלו יחד מהווים את תהליך הסטריליזציה עבור הפוך והנוצות.

איך שומרים על השמיכה?

תחזוקה נכונה של שמיכות פוך עשויה לדחות מעט את הצורך בחידוש. באופן עקרוני, את החידוש מומלץ לבצע אחת למספר שנים או לפי הצורך. ניתן לדחות את הצורך בחידוש על ידי אוורור של השמיכה לעיתים קרובות וניקיון שלה באופן מקומי. מומלץ לעקוב אחר הוראות היצרן המופיעות על גבי השמיכה ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. יש להיזהר בעיקר מכביסה לא נכונה של השמיכה ומנזקים בלתי הפיכים לנוצות.

חשוב להבין שקיימים הבדלים משמעותיים בין חידוש שמיכות פוך לבין ניקיון רגיל. בעוד הניקיון הרגיל מתמקד בבד של השמיכה ולכן מתאים להתמודדות עם כתמים, החידוש כולל פרימה של השמיכה ולאחר מכן תפירה מחדש. זה למעשה האלמנט שמעניק לשמיכה אורך חיים חדש ואפשרות לשרת את צרכי הלקוחות לזמן רב.

לסיכום – חידוש שמיכות פוך

כל מי שבבעלותו שמיכות פוך צריך להכיר את תהליך החידוש ולהבין כיצד הוא מתבצע. ניתן לתאם תהליכי חידוש שמיכות פוך מול חברות שעוסקות בתחום ולהתמודד עם כל סוגי הכתמים, הלכלוך והחיידקים. תהליך החידוש כולל תיקון קרעים והוא מאפשר חיטוי יסודי של הנוצות. החידוש חשוב לשמירה על איכות חיים גבוהה ולמניעת נזקים נוספים מהשמיכה עצמה.

דרג את המאמר