בעקבות ההסתמכות הנרחבת שלנו על מערכות אלחוטיות, אנטנות הן צורך נפוץ ושכיח במיוחד

השימוש שלנו במערכות אלחוטיות שונות הוא שימוש נרחב ביותר בעולם שבו אנחנו חיים. החל מהטלוויזיה שאנחנו רואים, דרך הטלפונים בהם אנחנו משתמשים, הרדיו הביתי או הרדיו של הרכב שלנו, ועוד מערכות רבות ומגוונות – אנחנו צריכים תשתיות מתאימות עבור כל אחת ואחת מהן. התשתיות האלה הן למעשה תשתיות שמבוססות על אנטנות שונות. בסוגי האנטנות השונים עוד ניגע, אבל כרגע מה שחשוב להבין הוא השימושים השונים והחשובים של אנטנות אלה, והחשיבות של עבודתן התקינה. כאשר אנחנו צופים בטלוויזיה מבוססת לווין (של יס) או בטלוויזיה מבוססת על קליטה אלחוטית רגילה (ממירי עידן וכדומה) – אנחנו צריכים אנטנה המתאימה לכך. כאשר אנחנו מאזינים לרדיו – אנחנו זקוקים לאנטנה המתאימה לכך. משום כך, חשוב מאוד לדעת בדיוק מה נחוץ לכם, ולרכוש בהתאם את האנטנות האיכותיות שנחוצות לכם דרך שירות המתמחה בתחום – שידע גם להתקין לכם אותן ולספק לכם את התשתית המתאימה עבור חיים נוחים שמתאימים לסטנדרטים מודרניים ומתקדמים. כעת, נבין בדיוק מה הן האנטנות השונות בהקשר זה, וכמה עולות אנטנות מסוגים שונים.

מהן האנטנות השונות הנמצאות בשימוש נרחב כיום, ומהו טווח המחירים של אנטנות אלה?

  • האנטנות הרלוונטיות השונות – האנטנה שנמצאת בשימוש הנרחב ביותר כיום היא למעשה לא אנטנה קלאסית, אלא בכלל צלחת לווין. צלחת הלוויין מאפשרת לנו לקלוט שידורים לווייניים, כלומר שידורים שמשודרים דרך החלל החיצון. זוהי אנטנה כיוונית חזקה ומדויקת מאוד שצריכה להיות מכוונת בצורה מדויקת ביותר כלפי הכיוון המדויק של הלוויין הנחוץ (בדרך כלל עמוס 3), והשימוש העיקרי לכך כיום הוא קליטה של שידורי יס – טלוויזיה בלוויין. עוד אנטנות שנמצאות בשימוש נרחב ביותר כיום הן אנטנות טלוויזיוניות לקליטה של ערוצי השידור הציבוריים השונים, דרך הממיר שאנו מכירים היום בשם עידן פלוס – זוהי אנטנה דקה יותר וסטנדרטית יותר, הבנויה מחומר מוליך מתכתי רגיל ומשמשת לקליטה אנלוגית פשוטה. גם כאן, כמובן, יש חשיבות גבוהה מאוד לאיכות האנטנה ולהתקנה הנכונה שלה, בכדי לאפשר שימוש איכותי בה לאורך זמן ללא תקלות ויציאה מטווח שידור. עוד אנטנות נחוצות ונפוצות הן אנטנות לרדיו, שעובדות בשיטה דומה מאוד לאנטנות הטלוויזיה הסטנדרטיות.
  • כמה זה עולה – כשאנחנו מסתכלים על טווחי מחירים של אנטנות שונות, חשוב מאוד שנבין כי מדובר במוצרים לא מאוד יקרים – ויש חשיבות גדולה לאיכות של האנטנה שבה אנחנו בוחרים. השקעה באנטנה איכותית יותר יכולה להיות השקעה של עשרות ומאות שקלים בודדים יותר משל מוצרים ברמה נמוכה, והרווח שנפיק מהשימוש באנטנות איכותיות לאורך זמן יהיה רווח ניכר בצורה משמעותית. עבור אנטנות איכותיות לקליטה של שידורי טלוויזיה בסיסיים, נשלם מחיר שנע בין עשרות שקלים בודדים עבור אנטנות פשוטות, ועד כ-200 ₪ עבור אנטנות קבועות ואיכותיות ברמה גבוהה, אותן צריך להתקין התקנה מקצועית של ממש. צלחות לווין, מאידך, עולות מעט יותר, כאשר עבור צלחת לווין איכותית בקוטר של 100 ס"מ נשלם בין 200 ל-300 ₪, ועבור צלחות לווין בקוטר 120 ס"מ נשלם בין 300 ל-400 ₪.

כשאתם יודעים כמה אתם צריכים לשלם, אתם יכולים לרכוש בחכמה אנטנה דרך שירות איכותי בתחום

טווחי המחירים שצירפנו כאן יסייעו לכם לקבל החלטות נכונות כאשר אתם מחפשים אנטנה עבור השימוש וההתקנה הביתיים שלכם. כעת, כל שנשאר לכם לעשות הוא למצוא שירות איכותי שיספק לכם את האנטנות, ויתקין לכם אותן עבור השימוש האיכותי והאמין שלכם בהן לאורך כמה שיותר זמן.