כמה עולה תיקון מדפסת?

שירות תיקון מקצועי הוא הדרך היחידה לפתור בעיות שקשורות למדפסת. עלות התיקון מושפעת ממספר פרמטרים קבועים שכדאי לשים לב אליהם:

א. עלות קריאה – אנשי מקצוע בתחום של תיקון מדפסות גובים מחיר נפרד עבור קריאה. במידה והלקוח בוחר לתקן את המדפסת, עלות הקריאה מקוזזת ממחיר התיקון הסופי. הסיבה לגביית עלות קריאה היא שבאמצעותה ניתן לזהות באופן ודאי את הגורם לתקלה. בנוסף, הלקוחות יכולים לקרוא למספר טכנאים ורק לאחר מכן להחליט באיזה שירותי תיקון להשתמש.

ב. סוג המדפסת – יש פערים של עשרות אחוזים בין עלות תיקון מדפסת רגילה, מדפסת לייזר ומדפסת משולבת. ככל שהמדפסת משוכללת יותר, כך צפוי המחיר לעלות. כמו כן, סוג המדפסת משפיע על מחיר התיקון גם בגלל הציוד והכלים שבהם צריכים להשתמש. מדפסות משוכללות מחייבות ארגז כלים יקר שמקבל ביטוי במחיר התיקון.

כמה עולה תיקון מדפסת על ידי טכנאי מדפסות

כמה עולה תיקון מדפסת על ידי טכנאי מדפסות

ג. חומרי גלם וחלקי חילוף – יש עלויות נפרדות של חומרי גלם וחלקי חילוף. בחלק מהמקרים הטכנאי מחליט לקחת את המדפסת למעבדה כדי לבצע בה את התיקון, אך חלקי החילוף וחומרי הגלם מגולמים בכל מקרה בתוך העלות הסופית עבור הלקוח. עם זאת, ניתן לברר מראש את מחיר חלקי החילוף ולהשוות בין שירותי תיקון מדפסות במעבדות שונות.

מלבד האמור לעיל, המחיר הממוצע של תיקון מדפסות עומד על 100-250 ש"ח. למחיר הזה יש לצרף תוספות שקשורות למיקום התיקון ולשעה. הזמנת טכנאי מחוץ לשעות העבודה הרגילות כרוכה בתוספת תשלום של 25% בממוצע.

תקלות נפוצות במדפסות

היכרות עם התקלות הנפוצות יכולה לסייע למי שרוצה לחסוך כסף על הזמנת שירותי תיקון מדפסות. הבעיה הנפוצה היא הדפסה איטית, אך היא לא תמיד נובעת מתקלה במדפסת עצמה. את התקלה הזו אפשר לפתור באופן עצמאי על ידי שינוי הגדרות ההדפסה במחשב, הסרת גרפיקה מהקובץ המודפס או רכישת כרטיס זיכרון נוסף עבור המדפסת.

הדפסה לא אחידה היא תקלה שנובעת בדרך כלל מבעיה בראש הצבע. במדפסות חדשות ניתן להשתמש בתכונה ייעודית כדי לנקות דיו שהתייבש, להדפיס דף ניסיון ולבדוק שוב האם התקלה נפתרה.

יש גם תקלות שמשביתות לחלוטין את המדפסת. בקטגוריה הזו, הבעיה השכיחה היא מדפסת שלא מדפיסה. קשה להצביע על סיבה חד משמעית לתקלה שגורמת למדפסת לא לפעול ולכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע. במקביל, ניתן לקרוא את הוראות היצרן ולוודא שהן באות לידי ביטוי בהפעלת המדפסת. יש להסתכל על חיבור המדפסת לחשמל ולבדוק האם יש דפים שתקועים בתוכה.

תקלות שגורמות להדפסות בהירות מדי, בעלות קווים אופקיים או פשוט לא איכותיות אפשר לפתור באמצעות החלפת ראש דיו וניקוי זרבובית הדיו. פתרון עצמאי של הבעיה הזו מותנה בידע טכני ובגישה למכשירי חשמל מן הסוג הזה. בכל מקרה, אפשר להזמין טכנאי ולקבל הצעת מחיר מסודרת.

 

מאמר באדיבות פורטל הטכנאים

דרג את המאמר