לימודי cbt תנאי קבלה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לימודי cbt תנאי קבלה
לימודי cbt תנאי קבלה

לימודי CBT – מה הם תנאי הקבלה?

מטפלים מקצועיים הרוצים לחולל שינוי אמיתי בחייהם של המטופלים שלהם יעשו כל מה שנדרש מבחינה מקצועית כדי לעזור להם להגיע אל השינוי המיוחל. על מנת להרחיב את ארגז הכלים הפרטי המקצועי שלהם לומדים המטפלים השונים קורסים והשתלמויות שונים. לימודי CBT הם מאותם השתלמויות שבהם משתלם ללמוד בשל הפופולרי של שיטת טיפול זו ואחוזי ההצלחה הגבוהים שלה. הלימודים מיועדים לכל מי שעוסק בתחום הטיפולי, החל מ: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנויות שונות, יועצות חינוכיות, אחיות מוסמכות וכן אינספור סוגים שונים של מטפלים ואנשי מקצוע שיכולים להיעזר בקורס זה לשיפור יכולותיהם המקצועיות.

דרכי הטיפול בCBT:

CBT הוא טיפול קוגניטיבי התנהגותי. בבסיסו הטיפול עוסק בתיאוריות מחקריות השוקדות בטיפול התנהגותי לצד הטיפול המסורתי. הטיפול הפסיכולוגי המסורתי הנו באמצעות שיחות. באמצעות CBT המטפל לא רק נוגע בנקודות הרגישות של אותו מצב נפשי/רגשי אלא גם מגיע אל המטופל בצורה ייחודית, מעודד שת"פ עמו ומעודד ואתו לבצע פעולות ושינויים התנהגותיים שיעזרו לו להתגבר על המצוקות הנפשיות והרגשיות שהוא חווה. במהלך הטיפול המטפל מגדיר את מטרות הטיפול, מאבחן את הסימפטומים למצב הרגשי או הנפשי של המטופל, משוחח על כך עם המטופל אך גם מציע דרכי טיפול והתמודדות עמם. האמונה היא ששינוי דפוסי ההתנהגות של המטופל ישפיעו גם על המחשבה וירפאו אותו מהמצב שהוא נמצא בו.

מה לומדים במהלך לימודי CBT?

במהלך לימודי CBT המטפלים ואנשי המקצוע המגיעים למסלול לימודים זה עוברים קורסים והכשרות מקצועיות בתחום הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי. במהלך הקורסים הם לומדים לקרוא את המטופל ולומדים לאבחן אצלו את הסימפטומים האמיתיים למצוקות הנפשיות/הרגשיות שהוא חווה. בין היתר לומדים המטפלים כלים שונים ושיטות טיפול שעמם יוכלו לעודד את המטופל לבצע שינויים בדפוס ההתנהגות שלו וכן פעילויות שונות לטיפול במצוקות הנפשיות הללו. בין היתר ילמדו המטפלים דמיון מודרך, מיינדפולנס,  אבחון וטיפול בחרדות, פוסט טראומה, פוביות, דיכאון, טיפול באוכלוסייה מבוגרת, טיפול בילדים, תקשורת ואמפתיה בטיפול, איך להתמודד עם מטופלים המתנגדים לביצוע שינויים ועוד.

מהם תנאי הקבלה ללימודי CBT?

לימודי cbt תנאי קבלה אינם נוקשים אך כן דורשים רקע בתחום הטיפולי. המועמדים להתקבל לקורסים או מסלול לימודי מלא ללימודי CBT יצטרכו להיות בעלי הכשרה רשמית מקצועית בתחום בריאות הנפש, בתחום הרפואה ולעתים גם אנשים מתחום החינוך יכולים להתקבל לקורס בהתאם לרקע שלהם ולצורך שלהם בלימודים אלו. לדוגמה יועצות חינוכיות, מחנכים, אנשים המלווים תלמידים וכו'. לימודי CBT יעזרו למטפלים לא רק ברמה המקצועית ובאחוזי ההצלחה של הטיפולים שלהם אלא גם יעניק להם יתרון מקצועי על פני קולגות שאינם בעלי הכשרה מקצועית בתרפיה קוגניטיבית התנהגותית. לימודים אלו יכולים לעזור להם במישור התעסוקתי, במציאת עבודה וכן לעצמאיים בתחום לקבל עוד לקוחות ומקרים נוספים.

מודעות: