למה חשוב להתקין מיגון לאופנועים?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

אם אתם כבר בעלי אופנוע, או שוקלים את המעבר לרכב דו גלגלי, ודאי כבר בחנתם את היתרונות הרבים שיש לאופנוע על רכב.

ראשית, כמובן הוא עניין היכולת לנוע בקלות בכבישים מבלי להיות תקועים בפקקים הבלתי פוסקים של ישראל. אלו מכם שגרים בערים גדולות, או בכללי באזור המרכז וודאי גם מאוד מתוסכלים מעניין החניות עם רכב, דבר שבעלי אופנוע לא מתקשים בו בכלל וחוסך המון זמן ותסכול.

דבר נוסף שנותן לרכב הדו גלגלי יתרון משמעותי זה ההוזלה המשמעותית במחירי האחזקה של האופנוע. אמנם ביטוח מקיף לאופנוע אינו זול במיוחד, אך משתלם מאוד בעד הצורך, אך כמות הדלק הנצרכת על ידי אופנוע נמוכה בהרבה משל רכב וגם תיקונים, שאת רובם בעלי האופנוע עושים בעצמם כיוון שמערכות האופנוע פשוטות יותר וקלות יותר לעבודה, זולים בהרבה מתיקוני רכב. טיפול שוטף באופנוע כמובן יגרום לכך שהאופנוע יחזיק שנים רבות ויתפקד כראוי בכל מצב, וכמו שאתם משקיעים בטיפול השוטף של האופנוע חשוב מאוד גם להשקיע במיגון האופנוע.

אופנועים, קטנועים וכלי הרכב הדו גלגליים הנוספים הם למעשה כלי הרכב הנגנבים ביותר בישראל, משום שהרבה יותר פשוט לגנוב אופנוע, מאותה סיבה שהרבה יותר פשוט לטפל בו בעצמכם – המערכות פשוטות יותר, ועל כן לגנבים הרבה יותר פשוט לגרום לאופנוע להתניע גם בלי המפתח. וזו לא הדרך היחידה בה נגנבים אופנועים היום, בשל משקלם הקל יחסית, לעיתים גנבים פשוט מגיעים עם משאיות גדולות ומעמיסים את האופנוע על המשאית, כך שאין צורך לבזבז זמן בלנסות להתניע אותו, עניין הגניבה לוקח להם כדקה, והם נעלמים לפני שמישהו שם לב.

מה עושים כדי לשמור על האופנוע?

אפשרויות המיגון של האופנוע הן רבות, ולמעשה כאשר פועלים בכל הדרכים למגן את האופנוע רוב הסיכויים שהוא לא ייגנב, ואם כן, רוב הסיכויים שהוא יוחזר.

הדברים הבסיסיים הם כמובן לנסות לחנות בחניה סגורה או במוסך, אבל כיוון שלא לכולם יש את האופציה הזו, ניתן גם להחנות במרכז רחוב סואן ומואר בכל שעות היום, ובכך להקטין את הסיכונים שהאופנוע יעמוד לבדו וגנב יוכל לעבור ולקחת אותו מבלי לגרור תשומת לב מפני העוברים ושבים.

אך גם אם העמדתם אותו במרכז רחוב סואן, מומלץ לקשור אותו לעמוד על ידי שרשרת ברזל, או לקשור אותו לעצמו על ידי מנעול דיסק המתלבש על הגלגל ולכסות אותו בכיסוי עבה כדי שלא ימשוך יותר מדי תשומת לב, כי כולנו מכירים את הפתגם הידוע- הפרצה קוראת לגנב.

מה לגבי מערכות מיגון?

מעבר לצעדים הבסיסיים מומלץ להתקין מערכת אזעקה לאופנוע, אשר תתריע לנייד שלכם ברדיוס של עד קילומטר מהאופנוע, על ניסיון של התנעת האופנוע, או בעזרת גלאי זעזועים, תוכל להתריע לכם האזעקה אם מישהו מנסה להעמיס את האופנוע על משאית.

כל הצעדים הללו מאוד עוזרים במניעת גניבה, או תפיסת הגנב על חם, אך לעיתים אי אפשר להגיע ל"זירת הפשע" כל כך מהר והגנב נעלם עם האופנוע, וגם אם תדווחו על כך למשטרה הסיכוי שלה למצוא את האופנוע ללא קצה חוט זעיר ביותר. לכן, רצוי מאוד להתקין מערכת איתור לאופנוע, אשר מחוברת לנייד שלכם ותודיע לכם בכל עת היכן נמצא האופנוע. המערכת מחוברת גם למוקד מבצעי הפועל 24/7 שעובד בשיתוף עם כוחות הביטחון, ועל כן הם יספקו לכם את העזרה הנחוצה ויוכלו גם הם לעקוב אחרי הגנב, בחשאי, להפתיע אותו ולהחזיר את האופנוע אליכם בהקדם האפשרי.

בעזרת כל המערכות האלו יחד תוכלו לדעת שגם אם שפר מזלכם ואכן מישהו החליט לגנוב את האופנוע שלכם, אתם יכולים לנוח בשקט ולדעת שיש מי שדואג שהאופנוע יוחזר אליכם כמה שיותר מהר.    

מודעות: