לימודי עיצוב גרפי מסייעים לבוגריהם להפוך את הכישרון הטבעי שלהם לכדי מקצוע מוביל ונדרש בשוק התעסוקה. החל ממשרדי סטודיו המספקים את שירותיהם לחברות מובילות, דרך חברות אינטרנט ועיצוב ועד לעבודה כפרילנסרים, בפני המעצבים הגרפיים ישנו מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בהן הם יכולים לעסוק.

אך האם הרישום לקורס עיצוב גרפי הוא מספיק כדי שנוכל להתברג בענף? כמובן שהקורס הוא איננו מעשה קסמים ונדרשת מאיתנו השקעה ניכרת. לכן במאמר הבא ריכזנו מספר קריטריונים שיסייעו לכם לאמוד את מידת התאמתכם לתכנית הלימודים.

כישרון טבעי

זה נכון שלימודי עיצוב גרפי מספקים גם ידע תיאורטי ניכר בתולדות האומנות וזרמים בעיצוב, ועם זאת ישנם דברים שהם אינם בשליטתם של המרצים. כישרון טבעי הוא בגדר MUST בכל מה שנוגע לעיצוב גרפי. אמנם ישנן שיטות מסוימות שבאמצעותן ניתן לתכנן לוגו או מיתוג מחדש לעסק וחברה, אך הניצוץ הראשוני פשוט חייב להגיע מתוך מוזה של חשיבה יצירתית טהורה.

מוטיבציה ושקדנות

הנוכחות בשיעורים היא כמובן חובה, אך המרצים אינם יכולים לשלוט במידת השקדנות שלכם בשעות הפנאי. חשוב לזכור כי מדובר בתכנית לימודים מעשית, וככזאת היא איננה מסתיימת בשעותיה הפורמליות. היעזרו במוטיבציה ובתשוקה האמיתית שלכם בתחום כדי לתעל זאת למטלות בית ותרגולים מחוץ לכיתה.

בנוסף, הקורס כולל מטלות ופרויקטים שנועדו לתרגול וליצירת תיק עבודות מקצועי. דעו כי מסלול זה איננו מתאים לאלו מכם שאינם נכונים להשקעה אינטנסיבית מעבר לשעות הלימוד.

פתיחות מחשבתית

אל תצפו שמיד תלמדו את מה שרציתם. זכרו כי עיצוב גרפי לא מסתכם רק בעיצוב אתר, או רק בעיצוב לוגו. במהלך השיעורים אתם תיחשפו למגוון רחב של פרויקטים שונים שנועדו לדפוס, לאריזות, שילוט ועוד. חשוב שתשמרו על פתיחות מחשבתית ושתתכוננו לקראת תכנית לימודים מקיפה ומגוונת.