לפעמים ציפור הנפש צריכה דרור

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

לא קל היות האדם לבדו ומטבענו שאנו נוהגים לחיות בקבוצות. אך בעוד שכולנו מקפידים על מחייה בקבוצות, הרי שישנו פרט אחד שאותו איננו יכולים לשנות – כל אחד ואחת מאיתנו חיי את חייו הפנימיים לבדו. אלו הן התחושות הפנימיות שלנו שהן נחלתנו הבלעדית. לטוב ולרע, מה שאנו חשים הוא מה ששייך רק לנו. זהו הדבר שבאמצעותו אנו חווים את המציאות היומיומית. בעוד שאדם אחד יראה את השמיים כבהירים וכחולים, אדם אחר יחווה זאת באופן עגמומי וישים לב לעלים שנושרים מן העצים.

כן, ציפור הנפש היא בהחלט לא בריאה קלה ולעתים חשוב שניתן לה את תשומת הלב המגיעה לה. שמירת התחושות השליליות בפנים איננה מועילה ומחקרים מראים כי מתח נפשי ומצב נפשי רעוע יכולים לתת את אותותיהם גם על המראה החיצוני. אט אט עור הפנים מעיד על תחשותינו הפנימיות, כאבי הראש מתגברים וכאבים בלתי מוסברים מתרחשים.

כיצד אפשר לתת דרור לציפור הנפש?

תמיד טוב לשמוע חוות דעת אובייקטיבית. איש מקצוע שיודע להקשיב ולספק את דעתו, אך בו זמנית מסתכל על כך מתוך פריזמה מקצועית וחוקרת. לא פעם, חוות דעת שכזו יכולה לשנות את כל הדרך שבה אנו חווים ומסתכלים על המציאות. זכרו כי אתם תמיד בוחנים את המציאות באופן סובייקטיבי. לעתים זווית זו היא כה חד צדדית עד שאיננו מסוגלים לספק לעצמנו חוות דעת נוספת. האם הכתם שעל החולצה הוא מזל רע? או שמא פשוט אירוע חולף שניתן להעבירו הלאה ופשוט לשים חולצה חדשה? אדם אחד יפרש זאת כמזל רע, ואילו השני פשוט לא יעניק לזה ולו מחשבה שלילית אחת.

איש מקצוע אם כן, יידע לספק לכם את הכלים לחשוב בדרכים הפוכות.

עשו מדיטציה

למדיטציה יש כוח אדיר על ציפור הנפש. יש שמגדירים אותה ככדור הרגעה שטמון אצלנו עמוק בגוף. מדיטציה מאפשרת לנו להסתכל על המציאות כאן ועכשיו ולקדם תחושת רוגע ושלווה. ניתן לערוך מדיטציה בכל מקום, החל מהשהות במשרד, דרך השהייה על הספה ועד לרחצה באמבטיה.

הסוד הוא להתרכז במה שמתרחש כאן ועכשיו. היו מודעים לאירועים שסביבכם, לתחושות, הקולות והריחות. הקדישו  תשומת לב לתחושה ותראו כיצד אט אט שכבות המתח הנפשי מוסרות מכאן קליפה אחר קליפה.

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});