אני מחכה לחורף כמו ילד קטנטן שמחכה לפתיחת המתנות שקיבל במסיבת יום ההולדת שלו – בחוסר סבלנות והתרגשות. הסיבה לכך לא נעוצה באהבה שלי לגשם, לרוח או לכפור כי אם לאהבה שלי לנעלי חורף וליתר דיוק – למגפונים. אז אם אתם מסתובבים לכם ברחבי הארץ ורואים מישהי שנועלת מגפונים גם בקיץ, זו כנראה אני מסרבת להפרד מהמגפון האחרון והאופנתי שקניתי.

בעיני זוג מגפונים יכולים להפוך לחברה הכי טובה שלי. הם עוזרים לי לעבור את החורף, גורמים לי להרגיש יפה יותר וכשאני מדברת אליהם – הם לא עונים לי בחזרה, מערכת יחסים מושלמת ממש!

עכשיו, אחרי שנחשפתן לשיגעון הקטן שלי, אני אשתף אתכן בהתלבטויות שמלוות אותי ובעצם כל אישה בבואה לבחור נעלי חורף. אני גם אנסה לתת תשובות במקומות בהם כבר קיבלתי החלטה.

אופנתיות מול פונקציונאליות?

אני מאמינה באמונה שלמה שנעל באשר היא משפיעה על המראה שלנו, על ה-,Total-Look כמו שאומרים, ואם אנחנו צריכות נעלי חורף אורבניות – אז ההתלבטות באמת קשה. כמו כל מוצר אופנתי אחר שאנחנו רוכשות, תחילה עלינו להגדיר לעצמנו מה מטרת הקנייה. האם אנחנו מחפשות נעלי חורף ליום יום? או שמא לאירועים מיוחדים? באיזו תדירות ננעל את הנעל? ובאילו נסיבות? השאלות האלו חשובות כי אנחנו נשים ואנחנו יודעות שאם אנחנו נראה מגפון משגע ונמדוד אותו אך הוא לא יהיה לנו נוח להתהלך בו, עדיין קיים סיכוי גבוה שנרכוש אותו (נשים, לך תבין אותנו).

במקרים כאלו הפתרון שלי הוא כדלקמן: אם מדובר בנעלי חורף שאינן נוחות לי במיוחד אבל הן ילכו מעולה עם השמלה שקניתי לחתונה או לברית, הסיכוי שאקנה אותם גדול. מאחר ואנעל אותם למשך זמן קצר, כמה שעות במהלך האירוע. לכן, במקרים כאלו הפונקציונאליות, כלומר הנוחות לא משחקת תפקיד. אבל כאשר אני מחפשת מגפוני יום יום, אני לא אוותר על הנוחות, אך גם לא אתפשר על המראה שלהן.

מגפונים או מגפיים?

שאלה נוספות שיש לתת עליה את הדעת היא מה מזג האוויר ששורר באזורינו??!. אם היינו חיות באזור מושלג אז מגפיים גבוהות יהיו הבחירה החכמה יותר עבורנו. אולם, אם אנחנו מתגוררות באזור מדהים וחמים כמו ישראל, אז מגפון לחורף יכול בהחלט להיות התשובה.

גם תחושות קור/חום סובייקטיביות משחקות כאן תפקיד. יש נשים שקר להן מאוד בחורף, גם בחורף הארצ-ישראלי, בעוד שיש נשים אחרות שהחורף שלנו מרגיש להם בקושי אביב. כל אחת והטרמוסטט הפנימי שלה. לכן אישה שסובלת מקור בימי החורף בוודאי תעדיף מגף, ונשים שהחורף שלנו לא מקפיא אותן על לשד עצמותיהן יוכלו לעבור את החורף עם זוג מגפונים או שתיים (או שלוש…).

לבסוף, אסיים באמירה אישית. מגפונים, מגפיים, סנדלים או נעלי עקב מגיעים בכל מיני צורות, גבהים, סגנונות ובדים. ועל הבדים אני רוצה להתעכב מעט. אני תמיד בודקת מאיזה חומר עשויה הנעל שלי, ואם היא עשויה מחומרים מן החי, אני פשוט לא קונה!!.

דרג את המאמר