למה כדאי להשתמש במדפים מגבס לעיצוב הבית?

גבס הוא כיום חלק אינטגרלי מעיצוב חלל הפנים של בתים ודירות. את העדות לכך ניתן לראות במגוון רחב של מדפים, המציעים יתרונות שלא ניתן לקבל עם פתרונות אחסון מחומרי גלם אחרים

עיצוב גבס לבית מאפשר לבצע שינוי משמעותי בחלל הפנים מבלי לשבור קירות או לשאת בהוצאות גבוהות. העיצוב מתאים לבתים פרטיים ודירות מושכרות, הוא אידיאלי גם עבור בתי עסק וניתן למצוא אותו בבתי מלון. גבס הוא חומר גלם שמוכיח יעילות בטווח הרחוק ויתרונו הגדול הוא עיצוב בהתאמה אישית לצרכי הלקוח. הגבס פופולארי בקרב מעצבי פנים וניתן להשתמש בו לבניית קירות, נישות, ארונות, קישוטים ועוד.

ההצלחה של הגבס באה לידי ביטוי גם בתחום פתרונות האחסון והמדפים. כיום יש הסכמה על כך שכדאי להשתמש במדפים מגבס לעיצוב הבית וזאת בעיקר בגלל הסיבות הבאות:

א. ורסטיליות – ניתן לבנות מדפים מגבס לבית לכל צורך. המדפים מתאימים לסלון ומאפשרים הצבת אלמנטים דקורטיביים לקישוט, הם חוסכים מקום בחללים קטנים ומיועדים לנישות מתחת למדרגות. כמובן שניתן גם לעצב מדפים ייעודיים לחדרי שינה של ההורים, חדרי הילדים וחדרי האורחים. המדפים מתאימים כחלק מנישה או כיחידה עצמאית והשילוב שלהם בחלל הפנים תלוי בהעדפות האישיות של כל לקוח.

ב. מחיר – העלות של גבס נמוכה משמעותית ממדפי עץ, מתכת או אלומיניום. המחיר משתלם בטווח הקצר והארוך והוא עולה בקנה אחד עם הצרכים של בעלי בתים. ניתן לחסוך בהוצאות שיפוץ בזכות הגבס, מבלי לוותר על המראה האסתטי המרשים. חברות המתמחות בעיצוב בגבס מרכזות את כל המוצרים תחת קורת גג אחת וחוסכות זמן ומאמץ עבור הלקוח.

ג. תוספות – לא חייבים להחליט על עיצוב בגבס מיד עם בניית או שיפוץ הבית. ניתן להשתמש בשדרגים במשך הזמן ולהוסיף משטחי עץ או זכוכית על מדפים קיימים, להוסיף דלתות כדי להפוך את המדף למבנה שקוף וארון סגור וכמובן להוסיף פתרונות תאורה דינאמיים כדי להדגיש את מראה המדף. הבנייה והעיצוב עם גבס פשוטים יותר מכל חומר גלם אחר ולכן הם מומלצים עבור בעלי בתים ודירות.

איך בוחרים מדפים מגבס לבית?

מדפים הם פריט שימושי ופונקציונאלי בחלל הפנים של הבית וכדאי לבחור אותם בצורה נכונה. בשלב הראשון יש להגדיר את הצרכים והמטרות, ולבדוק מה המיקום המתאים עבור המדפים. הבנייה בגבס מבטיחה מבנה חזק ועמיד ולכן לא צריך לחשוש להשתמש במדפים כדי להציב ספרים, מכשירי חשמל כבדים, צעצועים, פסלים או חפצי נוי. השימושים הנפוצים של מדפים מגבס בבתים פרטיים הם לנעלים בכניסה, להצבת מסך הטלוויזיה בחדרי שינה או סלון ולהסבת פינת עבודה או פינת לימודים.

אחרי שתגדירו את המטרות שלכם תוכלו להתרשם מקטלוג הדגמים של המדפים. הגיעו לפחות פעם אחת לאולם התצוגה, התייעצו עם מעצב פנים ואיש מקצוע וקבלו הצעת מחיר מסודרת. תאמו התקנה מקצועית של הגבס ואל תשכחו לקבל המלצות. בדקו האם המדפים שבחרתם מתאימים לאופי השימוש ולחלל הפנים, שלבו אותם עם אמצעים דקורטיביים אחרים ותוכלו ליהנות מכל היתרונות. בתוך הצעת המחיר תצטרכו לבחון גם את עלויות חומרי הגלם וגם את כמות שעות העבודה.

לסיכום, מדפים מגבס הם פתרון אחסון אידיאלי עבור חלל הפנים והם זוכים להצלחה בקרב שורה ארוכה של בעלי בתים ודירות. המדפים מומלצים על ידי מעצבי פנים והם עמידים לשנים רבות. היתרונות הגדולים של הגבס הם ורסטיליות, מחיר ואפשרות להתקנת תוספות שלא ניתן להשיג על גבי מדפים מגבס מחומרים אחרים.