האם לקנות מדפסת תלת מימדית או להיעזר בשירותי הדפסה?

בעידן שבו אנו מגלים את היתרונות של ההדפסות התלת מימדיות, בעיקר לטובת הדפסת דגמים של אבטיפוס עבור מוצרים שונים, אנחנו גם עומדים מול התבלטות מסוימת. עולה לא פעם השאלה, האם עלינו לקנות לעצמנו מדפסת תלת מימדית שתספק לנו תוצרים בכל זמן שרק נרצה – או שנפנה למקומות מקצועיים שמתמחים בהדפסות תלת מימדיות, שיבצעו את העבודה עבורנו? יש כמה שיקולים שצריך להתייחס אליהם, בכדי שנבין מהי השיטה שעדיפה עבורנו.

כל הקריטריונים שלוקחים בחשבון

  • כמות המוצרים להדפסה – האם אתם צריכים להדפיס לא מעט מוצרים לאורך זמן? האם אתם מוצאים את עצמכם ניגשים אל מדפסת תלת מימדית לפחות פעם בשבוע בכדי להדפיס מוצר מסוים? אם התשובה שלכם היא חיובית והשימוש הוא תכוף – ככל הנראה עדיף לכם לקנות מדפסת תלת מימדית. עם זאת, אם התכיפות היא נמוכה – משתלם לפנות לגורם מקצועי.
  • ידע מקצועי – האם אתם יודעים איך לעבוד עם המדפסת התל מימדית? האם יש לכם כוח אדם שאתם יכולים להכשיר לכך? האם יש לכם את הזמן ללמוד את הנושא היטב? אם נראה לכם שאתם יכולים ללמוד היטב את התחום בזמן קצר – אפשר בהחלט לקנות מדפסת תלת מימדית. אם הדבר לא מתאים לאופי העבודה שלכם פונים למקום מקצועי שיבצע את ההדפסה עבורנו.
  • סוג המדפסת – ישנן מדפסות תלת מימדיות משרדיות, שנחשבות זולות באופן יחסי, עלות התחזוקה שלהן לא יקרה, ומדבור על הוצאה של כמה מאות שקלים בלבד, שמגיעות עד למחיר של 3,000-4,000 ש"ח לכל היותר. עם זאת, יש מדפסות ענק מקצועיות שהן יקרות מאד – שאם אתם זקוקים לתוצרים מהן, עדיף לפנות למקום שיפיק את התוצר עבורכם, שכן רכישה של מדפסות מהסוג היקר והמקצועי ביותר – עלולה לגרום להוצאה של עשרות אלפי שקלים ואף מעבר לכך.

תמיד נהנים מהשירות

דבר אחד הוא בטוח בכל מקרה – אם אתם רוכשים לעצמכם מדפסת תלת מימדית ואם אתם פונים לגורם מקצועי שיערוך עבורכם את ההדפסה, כך או כך אתם תמיד תוכלו לקבל תוצרים מעולים.

דרג את המאמר