כפות הרגליים שלנו מהוות את הבסיס התומך לכל הגוף. יציבה לא נכונה הנגרמת משינויים בכפות הרגליים יכולה לגרום לבעיות אורתופדיות בברכיים, באגן, בגב, ובאזורים נוספים בגוף.

כיצד ניתן לשמור על כפות הרגליים שלנו?

שמירה על מצב כפות הרגליים שלנו היא הפתרון הטוב ביותר לבעיות האורתופדיות השונות שנגרמות מיציבה לא נכונה. הדרך הנוחה והיעילה ביותר לשמירה על היציבה ועל כפות הרגליים היא שימוש במדרסים. מדרסים הם רפידות אשר מוכנסות לנעל ומותאמות במיוחד לתיקון היציבה, תיקון בעיות מסוימות בכף הרגל, אספקת תמיכה לכף הרגל, ועזרה בבלימת זעזועים. מדרסים הינם יעילים במיוחד במקרים בהם מבנה כף הרגל אינו תקין ובמקרים בהם ישנם כאבים בכפות הרגליים. המדרסים עוזרים לתקן את מנח כף הרגל, לשפר את היציבה, ולהפחית כאבים בפכות הרגליים.

מהם היתרונות לשימוש במדרסים?

  • מדרסים מסייעים להפחתת כאבים בכפות הרגליים – מדרס בנוי בצורה המותאמת לכף הרגל, מדרס בהתאמה אישית תואמים בדיוק למבנה כף הרגל, ואילו מדרסים מוכנים מראש מתאימים לצורה כללית של כף הרגל. ההתאמה המבנית מסייעת לשמור על מנח תקין של כף הרגל ובכך מפחיתה לחץ מיותר מכפות הרגליים ומפחיתה כאבים אשר נוצרים ממנח לא תקין של כף הרגל.
  • מדרסים משמשים כבולמי זעזועים – הליכה וריצה גורמות לזעזועים אשר משפיעים רבות על כפות הרגליים. השפעה זו גדלה כאשר מבנה ומנח כף הרגל אינם תקינים, מאחר וכף הרגל בנויה בצורה המאפשרת בלימת זעזועים טבעית. כאשר מבנה כף הרגל אינו תקין, יכולת בלימת הזעזועים הטבעית של הרגל נפגעת ולכן יש צורך בתמיכה חיצונית בדמות מדרסים. המדרסים עשויים מחומרים שונים אשר מאפשרים ריפוד ובלימת זעזועים ובכך מקלים על הלחץ הרב שנוצר על כף הרגל.
  • התאמת מדרסים זולה יותר מהתאמת נעל אורתופדית – אנשים רבים בעלי בעיות בכפות הרגליים נוטים לבחור בנעליים אורתופדיות. עם זאת, מדרסים הם פתרון לא פחות טוב והרבה יותר זול. התאמה אישית של מדרסים זולה יותר מהתאמת נעליים שכן התאמת מדרס היא פעולה פשוטה יותר מאשר התאמת נעל שלמה. בנוסף, את המדרסים ניתן להכניס לכל זוג נעליים ובכך ניתן לגוון בנעליים שנועלים מדי יום. המדרסים יקלו על הכאבים בכף הרגל, מבלי לפגוע בכם כלכלית

שימוש במדרסים

מדרסים מותאמים אישית או מוכנים מראש?

לפני שקונים מדרסים חשוב להבין את ההבדלים בין מדרסים מוכנים מראש למדרסים בהתאמה אישית. מדרסים בהתאמה אישית מיועדים לאנשים בעלי בעיות במבנה כף הרגל או בעלי כאבים מתמשכים בכפות הרגליים. המדרסים מעוצבים בהתאם למבנה כף הרגל ומותאמים לתמיכה הדוקה בכף הרגל. מדרסים מוכנים מראש אשר ניתן למצוא בכל בית מרקחת ובחנויות לנעלי נוחות הם מדרסים אשר מתאימים לתמיכה כללית בכף הרגל ומיועדים עבור אנשים עם פציעה או כאבים זמניים בכפות הרגליים. בכל מקרה, לפני שרוכשים מדרסים מומלץ להתייעץ עם אורתופד אשר ימליץ לכם על המדרסים המתאימים ביותר עבורכם.

דרג את המאמר