מהי הדפסה תלת מימדית ולמה היא משמשת?

בשנה האחרונה, רבו מאד הכתבות על הקונספט המפתיע של הדפסה תלת מימדית. מפתיע עוד יותר לגלות שלא מדובר על רעיון חדש כל כך. המדפסות התלת מימדיות הראשונות קיימות כבר 30 שנה. עם זאת, מדוע ההדפסה התלת מימדית הפכה להיות נפוצה בעיקר בשנים האחרונות? בין השאר, השיפורים הטכנולוגיים הניכרים, הירידה במחיר של חומרי הגלם, וכמובן הצורך העז בתוצרים של ההדפסה הזו – הם שגרמו לה להיות נפוצה עוד יותר. אם כך, מה חשוב לדעת על הדפסה תלת מימדית ולמי זה יכול להתאים?

כל המידע על הדפסה תלת מימדית

  • איך אפשר להדפיס? – באופן עקרוני, הדפסה תלת מימדית לא פועלת על עקרון שונה מדי מזו של המדפסת הביתית הרגילה שיש לכם. מדובר על שליחת אותות מהמחשב למדפסת, שתפקידם ליצור את המוצר הסופי. הבדל הוא כמובן, שמדובר על שימוש בתוכנות מיוחדות, אשר בכוחן לתרגם את האותות לכדי יצירת מבנה תלת מימדי, אם באופן בסיסי כאמור – העיקרון זהה.
  • מה אפשר להדפיס? – הדפסה תלת מימדית נועדה כיום בעיקר ליצריה של אבטיפוסים בצורה יעילה ומהירה במיוחד, תוך מספר דקות בלבד. אין זה מפתיע לגלות שמפעלים שונים, משרדים אדריכליים ומהנדסים, משתמשים במדפסות תלת מימדיות בכדי שהם יוכלו להציג דגמים ראשוניים של התוצרים שלהם. הדבר מאפשר לבצע סקירה מקיפה, מקצועית ועניינית יותר. ההדפסות הן כולם מחומרים פלסטיים מיוחדים.
  • גודל ההדפסה – הגודל של תוצרי ההדפסה יכול להשתנות, ותלוי כמובן בגודל של המדפסת עצמה. עם זאת, אפשר לומר שהגודל הממוצע עומד כיום על 14X12X15 ס"מ. הדבר מאפשר אם כן, למקם את המדפסת גם על שולחן סטנדרטי, ולא בהכרח גוזל מקום גדול מידי בבית או במשרד.

הפתרון הטוב ביותר שיש

אין ספק שההדפסות התלת מימדיות הופכות להיות נפוצות יותר ויותר, וזו ההזדמנות שלכם להיכנס לתחום. הצטיידו עוד היום במדפסת תלת מימדית, ותוכלו ליהנות מהפקת דגמים באיכות גבוהה במיוחד.

דרג את המאמר