מהי הדפסת תלת מימד?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מה זה הדפסת תלת מימד וכיצד היא שינתה את העולם?

אחד התהליכים הבולטים ביותר בשנים האחרונות, הוא התהליך של הדפסת תלת מימד שהפך להיות נפוץ מאד. יש לציין כי גם בעבר הייתה אפשרות שכזו, אך היא לא הייתה נפוצה. המדפסות שיש כיום, מסוגלות להנפיק מודלים תלת מימדיים מתקדמים במיוחד, עד לרמות דיוק מדהימות של 0.1 מ"מ – דבר שבעבר היה אפשר רק לחלום עליו. היכולת ליצור מודלים מדויקים באמצעות הדפסת תלת מימד, הוא שהפך את המדפסות הללו לנפוצות כל כך. אולם מה בעצם מסתתר מאחוריהן?

התשובות לשאלות בתלת מימד

  • עקרון השכבות – ברוב המקרים, הדפסת תלת מימד פועלת על עקרון של הדפסה בשכבות. הווה אומר – בכל פעם המדפסת מנפיקה שכבה מסוימת של המוצר שהתכנון שלו נמצא במחשב. המדפסת יוצרת עוד ועוד שכבות שכאלה ומחברת אותן אחת לשניה – וכך יוצרת בסופו של התהליך את המבנה התלת מימדי. למעשה, רוב המדפסות אינן מפיקות בבת אחת את המודל התלת מימדי – אלא מרכיבות אותו דרך מספר שכבות.
  • הדפסות בצבע – יש כיום אפשרות למו הדפסות בתלת מימד, שכוללות גם את הצביעה של המוצר שמודפס. ממש כמו שיש מדפסת צבעונית ומדפסת שחור לבן – כך הדבר נכון גם בהדפסות תלת המימד. עם זאת, הדבר קיים יותר במדפסות המקצועיות. במדפסות לשימוש ביתי, לרוב אין אפשרות להזרקת צבע.
  • איכות התוצרים – איכות התוצרים של הדפסת תלת מימד היגע כיום להישגים מרשימים מאד, והתוצרים עצמם נחשבים עמידים ואיכותיים, ויכולים למשמש הן כאבטיפוס, והן כרכיבים במכשירים מסוימים. עם זאת, ברור שככל שהמדפסת איכותית ויקרה יותר – כך התוצרים הם איכותיים יותר, ויש לקחת זאת בחשבון. כשאתם בוחרים את המדפסת – חשבו למה משמש התוצר הסופי ועד כמה הוא צריך להיות איכותי.

המחירים הולכים וירודים

החדשות הטובות בנושא של הדפסת תלת מימד, הוא שהמחירים של המדפסות השונות צפויים ככל הנראה לרדת באופן משמעותי בשנים הקרובות, בעיקר בכל מה שנוגע לשוק הביתי של הדפסות תלת מימד, כך שאין ספק שבשנים הקרובות, נוכל למצוא את המדפסות הללו כמעט בכל בית!

מודעות
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});