אנו שומעים לא פעם על התחום של העתקות אור. אבל למה בדיוק הכוונה, איך זה עובד, ולמי זה יכול להועיל? אולי זה יפתיע אתכם לגלות, אך העתקות אור אכן עושות שימוש אור, לצורך העתקת מסמכים! החשמל הסטטי בעצם מצמיד את הדיו לנקודות המתאימות בדף החלק, וכך ניתן להעתיק את המסמכים השונים. מכאן אפשר לשאול, במה בעצם שונות העתקות אור ממכונת צילום רגילה? מדוע יש ללכת אל בית דפוס שמבצע העתקות אור, ולא לבצע את ההעתקות במכונה רגילה? אנו נסתכל כעת על המאפיינים הייחודיים של העתקות האור, ונבין מדוע רק בתי דפוס נותנים את השירות הנ"ל.

התכונות של העתקות אור

  • גודל – כאשר מדובר על העתקות אור, הכוונה היא למקרים שבהם המסמך המועתק הוא גדול במיוחד. זה לא עוד מסמך בגודל 4A, ואפילו לא מסמך של דף בגודל 1A. מדובר לא פעם על דפים ענקיים ועצומים. לא פעם, מדובר על מסמכים שיכולים לתפוס בשטחים קיר שלם. ברור שבמקרים הללו, אף מכונת צילום לא יכולה לתת את המענה, ולכן יש לפנות אל בית דפוס מקצועי, בכדי שיבצע את ההעתקה במכונה ייעודית.
  • למי זה מתאים? העתקות האור מותאמות לאנשים אשר זקוקים לעתים קרובות להעתקה של מסמכים ענקיים בשטחם. לכן, חלק ניכר מהלקוחות בתחום הם אדריכלים ומהנדסים. כאשר מתכננים מבנים שונים או פריטי מורכבים, יש צורך לעשות שימוש בדפים בעלי שטח עצום. ומה קורה כאשר צריך להעתיק את המסמכים? ברור שבמקרים הללו אי אפשר לשבת שוב ולעבוד מחדש – ולכן פונים לבית דפוס מקצועי שמבצע העתקות אור, בכדי שיבצע עבורכם את התהליך. חשוב מאד להבין שבכל מצב שבו אתם זקוקים להעתקה של מסמך ענקי, לא משנה מה המקצוע שלכם – אתם יכולים כמובן לפנות לבית דפוס.
  • למה לא לקנות פלוטר? – למה בעצם שלא תקנו פלוטר ייעודי (פלוטר משמעותו מדפסת גדולה), ותפיקו את הדפסות האור בעצמכם? למה לשלם בכל פעם מחדש לבית הדפוס כדי שישכפל עבורכם את המסמכים? הסיבה לכך היא שהאחזקה של מדפסת פלוטר לצורך שכפול היא גבוהה במיוחד. מדובר על ציוד יקר מאד. במקום זה, פונים מתי שצריך לבית הדפוס, ומדפיסים כמה שרוצים במחירים נוחים במיוחד.
  • מקובץ או מנייר? – אתם יכולים לפנות לבית דפוס שמבצע העתקות אור, בין אם אתם רוצים להדפיס מתוך קובץ דיגיטלי, ובין אם אתם רוצים להדפיס מתוך עותק קשיח. לבתי הדפוס יש כיום אפשרויות הדפסה מגוונות כך או כך, והיתרון הוא שהיום אפשר לשלוח את הקובץ בדוא"ל, ולהגיע לאסוף את המסמך המועתק כשהוא כבר מוכן.

ועכשיו רק צריך לבחור

לאחר שהבנתם את היתרונות של העתקות אור, לא נותר לכם אלא לאתר את בית הדפוס שיוכל לבצע עבורכם את המלאכה. יש כיום מספר בתי דפוס בישראל שמציעים את השירות הנ"ל. חשוב לבחור בית דפוס שיש לו ציוד מגוון ומתקדם, שיאפשר לכם לקבל מספר מגוון של העתקות אור לפי הצרכים שלכם, ובתמחור נוח.

דרג את המאמר