מה הן הזכויות שלכם בעבודה מועדפת?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

מה זו עבודה מועדפת?

עבודה מועדפת, ככל הנראה אחד מן המושגים היותר מוכרים בארצנו, ועם זאת רק מעטים יודעים את מלוא הזכויות שלהם באשר לעבודה שכזו.

כחיילים משוחררים, חלקנו היה מעוניין לנצל את מלוא זכויותיו הקבועות בחוק ולקבל את המענקים השונים אשר יאפשרו לו לבסס עצמאות כלכלית התחלתית, ולהתחיל ולפלס את דרכו בחיי האזרחות. על כן, ישנה עבודה מועדפת אשר פונה למשרות אותן רבים אינם מאיישים כיוון שהן נחשבות למאתגרות יותר או לעתים מה שמכונה "עבודה שחורה". עם זאת, בפועל, כל עבודה מכבדת את בעליה ועל אחת כמה וכמה כאשר עם סיומה מצפה מענק חד פעמי בשווי של 9,550 שקלים.

מאפייני עבודה מועדפת

אם אתם מחפשים עבודה במלונות, תחנות דלק או שלל מקומות נוספים אשר לרוב אינם מאויישים על-ידי אזרחים ישראלים בגילאים מבוגרים יותר, אז הרי שאתם בהחלט בכיוון הנכון.

עבודות אלו ועוד, עליהן ניתן את הדגש בהמשך, נדרשות למשך חצי שנה ובמשרה מלאה. רק חייל משוחרר אשר סיים את עבודתו באופן מלא ולאחר שהחתים את כלל הטפסים הנדרשים, יוכל לקבל את המענק מטעם הביטוח הלאומי.

חשוב לציין כי עבודה מועדפת מתאפשרת רק כאשר היא מבוצעת בשנה הראשונה ממועד שחרורו של החייל, ויש לסיימה במועד של שנתיים מרגע השחרור. חשוב למלא אחר פרטים אלו, שכן כל תנאי שלא מתקיים עלול להוביל להליכים מתישים ומתסכלים ולעתים אף לאי-תשלום המענק.

היכן ניתן למצוא עבודות מועדפות?

ראשית כל, מספיק לרפרף מעט ברשת האינטרנט, כדי למצוא שפע של מקומות עבודה המספקים עבודה מועדפת לחיילים משוחררים.

חשוב לוודא כי אכן מקומות העבודה בהם אתם מתעניינים אכן רשומים ככאלו המוכרים על-ידי הביטוח הלאומי לעבודה מועדפת. העבודות מחולקות לנושאים דוגמת בתי מלון, תעשיות, תחנות דלק, חלקות ועבודת אדמה, בנייה וקבלנות וסיוע לזולת.

מודעות: