רבים המבקשים לטייל בארצות הברית מפחדים מן האפשרות להיענות בשלילה להוצאת הויזה לארצות הברית.

אז קודם כל חשוב לציין כי אין מדובר בויזת עסקים E-2 הידועה ככזו המערימה קשיים רבים יותר ומצריכה ליווי על-ידי עורך דין הגירה. ויזת תייר לארצות הברית היא אשרה שלרוב מאושרת על-ידי הפקידים של השגרירות והכל תלוי ברושם הראשוני שלנו ובמסמכים שאנו מביאים עמנו.

חשוב לדעת שככל שאנו צעירים יותר, כך הסיכויים שנקבל ויזה נמוכים יותר. ארצות הברית ידועה כיעד מבוקש להגירה ולעתים גם הגירה לא חוקית. עיניהם הבוחנות של הפקידים אינן מפספסות את כל אותם הצעירים המבקשים לעבוד בעגלות אחרי הצבא ולצבור הון רב בצורה לא חוקית על אדמת ארצות הברית. לפיכך, ככל שמתקרבים לגילאי השלושים, כך הסיכויים עולים ולרוב האישור מוענק בקלות ובפשטות.

אז מה צריך לעשות כדי להבטיח את קבלת הויזה?

הציגו כל ערובה אפשרית המעידה על כך שזיקתכם לארץ היא ברורה ואיתנה. האם יש לכם דירה בבעלותכם? במקרה זה הקפידו להביא עמכם נסח טאבו המעיד על כך. האם אתם סטודנטים וכבר שילמתם עבור השנה המתקרבת? לשם כך, חשוב גם להביא אישור לימודים בתוקף החתום על-ידי המוסד האקדמי.

האם אתם בעלי עבודה מסודרת? הביאו עמכם תלושי שכר והדפסי חשבון בנק המעידים על כך שאתם מקבלים משכורת באופן מסודר מדי חודש.

כל פרט ופרט יכול לקבוע וככל שתגיעו ערוכים יותר ועם יותר מסמכים, כך יסתכלו עליכם בצורה חיובית יותר.

לסיום זכרו כי הדבר הראשון שמשפיע על שיקול דעתו של הפקיד הוא איך לא – רושם ראשוני. הקפידו להגיע בלבוש יומיומי, כזה שאיננו בולט יותר מדי לעין ואיננו צעקני.

בהצלחה!