מה זה בעצם אמן חושים?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

בעוד שקוסם יתעתע בכם ויגרום לכם לחשוב שיונה באמת הייתה נוכחת אצלו בכובע בכל עת, אמן חושים יתעתע בדבר אחד בלבד – בחשיבה שלכם. אם ננסה לחשוב על ההבדלים שבין אמן חושים לקוסם, ייתכן שיהיה מומלץ וננסח מחדש את תפקידו ומהותו של אמן חושים. אמן חושים הוא למעשה אמן מחשבות – הוא גורם לנו לחשוב כי המציאות היא א', בעוד שבפועל היא ב'. מרביתנו תופסים את המציאות בצורה נורא מקובעת ושרירותית. כל מה שסותר את ההיגיון הבריא, מוחנו מבטל באופן מידי כאילו והוא לא קיים. אך האם זו הגישה הנכונה? כמובן שלא! וכן אמן חושים נכנס לתמונה.

מה אמן חושים עושה?

אמן חושים למעשה משחק בתודעה שלנו. כך למשל נהוג לראות אמני חושים שמשדרים את מחשבותיהם לאנשים שעמם את מבצעים את הפעלול ואז לפתע שולפים את המידע מתוך קלף או ממחברת שבה הם תיעדו את התשובה מבעוד מועד. על התכסיסים הללו וסודם כמובן שלא ניתן להתעכב במאמר זה, אך הם כולם ככולם לא כישוף משונה ומסתורי, כי אם החדרת תודעה מסוימת למוחנו. תודעה שגורמת לנו לא פעם להתפלא לנוכח המידע הרב שמועבר מאיתנו וזאת מבלי שאנו שולטים בכך כלל.

האם אמני חושים הם גם קוסמים?

לרוב זהו בהחלט תחום עיסוק שחופף ומגיע כעסקת חבילה. אמני חושים רבים משלבים בתוך המופע שלהם גם מעשי קוסמות רגילים וזאת כדי לעניין את הקהל עם מגוון רחב של קסמים ומיסתורין. לא בכדי שאמני חושים לרוב פוקדים ימי הולדת של בוגרים ומבוגרים, חברות הייטק וימי גיבוש.

מודעות: