מה זה בעצם דיור מוגן?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

המילה דיור מוגן יכולה להרתיע לא מעט אנשים החוששים שמא מדובר במעין מוסד לקשישים שאינם כשירים עוד לעמוד לרשות עצמם. למעשה ההפך הוא הנכון ודיור מוגן הוא הפתרון המתאים ביותר לקשישים המבקשים לשפר את איכות חייהם תוך שמירה מוחלטת על עצמאותם.

מה דיור מוגן כולל?

קשישים רבים מעידים על כך שבגילם המופלג הם חשים בבדידות קשה. נוסף על כך, הקושי הפיזי לעתים מונע מבעדם או לכל הפחות מאתגר אותם מלהגיע למגוון מקומות המספקים שירותים ציבוריים שונים דוגמת שירותי רפואה, שירותים סוציאליים ועוד. דיור מוגן בא ואומר – אתם יכולים בהחלט לשמור על העצמאות שלכם, אך אצלנו תוכלו לעשות את הכול תחת קורת גג אחת.

ואכן, דיור מוגן הוא למעשה דירות מגורים שבהן מבוגרים יכולים לקיים אורח חיים עצמאי לחלוטין, תוך שמגוון שירותים שונים נגישים עבורם. לצד התמיכה השוטפת של הצוות במקום, דיור מוגן כולל צוות רפואי, עובדים סוציאליים ושפע של בידור ופנאי.

כמו כן, מדובר במקום המושלם להכיר אנשים חדשים אחרי פרישה המבקשים להתיידד ולייצר חברויות חדשות.

זהו איננו הכרח, כי אם בחירה

אינכם חייבים ללכת לדיור מוגן, וחשוב להסביר כי אין מדובר במוסד המחייב את קשישים. ישנם דיורים מוגנים שמיועדים עבור אלו שלא נמצאו כשירים, אך הדיור המוגן במהותו הקלאסית הינו מוסד עם דירות מרוהטות ויפות, שפע של פעילויות ושפע של דיירים.

הדבר הראשון שעליכם לשאול את עצמכם הוא אם אתם מעוניינים בשינוי בחייכם. אם אתם חשים מעט בודדים, או בקשיים פיזיים. זוהי לא הודאה בכישלון, כי אם הכרה בכך שניתן להעלות ולשפר את איכות החיים באופן משמעותי.

מודעות: